Blindfriendly Utorok 7. 4. 2020 | Meniny má Zoltán Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Aktuálne správy


 

 

Spojená škola Tokajícka v Bratislave zorganizovala prvý ročník súťaže School dizajn 2009, ktorej vyhodnotenie prebehne vo štvrtok 22. októbra o 10.00 hod. v Centre vedecko-technických informácií SR na Lamackej ceste 8/A v Bratislave.

GRAND PRIX IN VINO 2009 sa uskutoční v dňoch 21. a 22. októbra t.r. v priestoroch Strednej ovocinársko-vinárskej školy v Modre (Kostolná 3), ktorej sa zúčastnia budúci somelieri, študujúci na stredných odborných a hotelových školách a ktorí nedovŕšili 21 rokov.

Vo štvrtok 22. októbra o 18.00 hodine sa v Galérií Lepší svet na Osuského 8 v Bratislave bude konať vernisáž výstavy fotografií Karola Kállaya. Výstava potrvá do 15. januára 2010.

V rámci Operačného programu Bratislavský kraj - opatrenie regenerácia sídiel -predstavuje suma doteraz schválených finančných prostriedkov čiastku 2,6 mil. Eur.

 Bratislavský samosprávny kraj využíva všetky dostupné prostriedky ako obmedziť následky hospodárskej krízy, ktorá sa odzrkadľujú najmä na nedostatku finančných prostriedkov. Jedným z účinných nástrojov je diskusia so zainteresovanými subjektmi v regióne.

Predčasný príchod zimného počasia, silný vietor ani prvý sneh cestárov Bratislavského samosprávneho kraja nezaskočili.

V koncertnej sále bratislavského konzervatória sa v stredu 14. októbra stretli najvyšší predstavitelia bratislavského samosprávneho kraja aby spoločne ocenili osobnosti a kolektívy, ktoré sa vo významnej miere podieľajú na rozvoji regiónu.

Informačný deň o realizácií mostných prepojení cez rieku Moravu v bratislavskom regióne pripravuje Bratislavský samosprávny kraj pre širokú odbornú i laickú verejnosť v pondelok 19. októbra t.r. v čase od 8.30 do 12.00 hod. v sídle Úradu BSK na Sabinovskej 16 v Bratislave.

V dňoch 19. až 23. októbra sa v Bratislave vo Festivalovom centre v Palace Cinemas v Auparku bude konať 36.ročník medzinárodného festivalu filmov o trvalo udržateľnom rozvoji Ekotopfilm 2009. Bratislavský samosprávny kraj zaujíma popredné miesto medzi odbornými garantmi tohto festivalu. V našom hlavnom meste sa udomácnil pred 9 rokmi, kedy záštitu nad ním prevzal prezident SR, čo zvýšilo jeho medzinárodnú prestíž.

 Bratislavské bábkové divadlo je jedným z divadiel, ktorého repertoár sa zameriava hlavne na tých najmenších. Na mesiac november vám ponúka výber predstavení, ktoré vás zavedú do končín ďalekej Ameriky, do Bagdadu alebo na severný pól.