Blindfriendly Štvrtok 2. 4. 2020 | Meniny má Zita Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu


 

 

 Bratislavské bábkové divadlo v Bratislave, ktoré je v zriaďovateľskej pôsobnosti BSK, uvedie na začiatku sezóny 2012/2013 inscenáciu Silvestra Lavríka, Ester a Albatros. Premiéra sa uskutoční 19. októbra 2012 o 18.00.

Bratislavský samosprávny kraj v spolupráci s Malokarpatským osvetovým strediskom v Modre a ôsmimi mestami a obcami bratislavskej župy priniesli aj tento rok v rámci Župnej jesene atraktívne podujatie pod názvom Jablkové hodovanie.

Už 8. ročník Festivalu Astorka Korzo ´90 sa uskutoční od 16. do 20. októbra 2012 v Divadle Astorka Korzo ´90.

Kultúrne zariadenia, ktoré má Bratislavský samosprávny kraj vo svojej zriaďovacej pôsobnosti, pripravili v októbri 2012 - Mesiaci úcty k starším - 50 percentné zľavnené vstupenky na konkrétne predstavenia.

Bratislavský samosprávny kraj a Malokarpatské múzeum v Pezinku pripravili v spolupráci s Pezinským kultúrnym centrom výstavu fotografií českých a slovenských osobností.

Predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo na XX. pracovnom zasadnutí zastupiteľstva, ktoré sa uskutočnilo 21. septembra 2012, poďakoval riaditeľovi Divadla Aréna Jurajovi Kukurovi a odovzdal mu ďakovný list za 10 rokov vedenia úspešného projektu Detskej univerzity Komenského.

Bratislavský samosprávny kraj v spolupráci s o.z. Academia Istropolitana Nova už po tretí raz zorganizoval v rámci Dní európskeho kultúrneho dedičstva regionálne odborné kultúrne podujatie – konferenciu s tematickým vymedzením: Pamiatky môjho domova v kontexte bývania, ktorá voľne nadväzuje na minuloročnú, zameranú na Kaštiele a kúrie Bratislavskej župy, teda pamiatky, postavené a obývané šľachtou.

 Počas Dní európskeho kultúrneho dedičstva, ktoré potrvajú od piatka do nedele, bude možné v Bratislave nazrieť do viacerých pamiatok. Aj do takých, ktoré verejnosti bežne prístupné nie sú. Záujemcovia si môžu pozrieť aj zrekonštruovanú budovu gymnázia Grösslingova, ktorú postavili v rokoch 1906 až 1908 pre potreby Kráľovského katolíckeho gymnázia. Patrí k popredným secesným stavbám na Slovensku.

Divadlo Aréna, ktoré je v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského kraja, uvedie raz v mesiaci jedno predstavenie s titulkami pre nepočujúcich. V novej divadelnej sezóne 2012/13 začínajú od októbra. Ceny vstupeniek na predstavenia a na koncerty cyklu Jazz majú držitelia ZŤP, ZŤPS so zľavou 30%.

 Súbor Kärri úspešne funguje od 50. rokov minulého storočia a za túto dobu vystupoval okrem domácich aj na európskych, amerických, ázijských a austrálskych pódiách.