Blindfriendly Utorok 7. 4. 2020 | Meniny má Zoltán Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Aktuálne správy


 

 

Výberová komisia, zložená zo župných poslancov a odborníkov, včera posudzovala ponuky z ponukového konania Danube Areny a.s. na konzorcium na zabezpečenie financovania, projektových prác ako aj dodávateľa samotnej stavby multifunkčnej arény v Petržalke.

V stredu 23. septembra t.r. sa o 10.00 hod. v rokovacej sále Úradu BSK na Sabinovskej 16 v Bratislave uskutoční rokovanie Zastupiteľstva BSK.

V stredu 23. septembra t.r. sa v Žiline v hoteli Holiday Inn uskutoční celoslovenská konferencia Komunálny manažment 2009.

Aréna, Astorka, Ludus i Bratislavské bábkové divadlo pripravili pre svojich divákov v novej divadelnej sezóne 2009/2010 množstvo noviniek a zaujímavostí. Zriaďovateľom divadiel je Bratislavský samosprávny kraj.

Ministerstvo hospodárstva SR a organizátor veľtrhu ITF Slovakiatour spoločnosť Incheba a.s. budú pokračovať aj v roku 2010 v tradícii oceňovania osobnosti, ktorá významne prispela k rozvoju cestovného ruchu Slovenska a k jeho propagácii. Návrhy a prihlášky na nomináciu osobností, ktoré spĺňajú stanovené kritériá, môžu podávať organizácie s celonárodnou alebo regionálnou pôsobnosťou v termíne do 20. novembra 2009.

Aj v tomto roku pripravil Bratislavský samosprávny kraj niekoľko prezentačných podujatí, zameraných na prezentáciu kraja, jeho aktivít, úspechov a kompetencií, tento krát však vzhľadom na zlú finančnú situáciu v zúženej verzii. Jednotlivé aktivity sa odohrajú v priestoroch divadiel, domovoch sociálnych služieb alebo ďalších zariadení, nie však počas plánovaného podujatia pre širokú verejnosť na Tyršovom nábreží, od ktorého sme museli upustiť.

Aj keď Bratislavský samosprávny kraj musel v tomto roku upustiť od plánovaného podujatia pre verejnosť na Tyršovom nábreží, pre obyvateľov a návštevníkov kraja pripravil niekoľko prezentačných podujatí, zameraných na prezentáciu kraja, jeho aktivít, úspechov a kompetencií.

Dňa 18. septembra t.r. 2009 sa v budove arcibiskupského paláca Marianum v Trnave od 10:00 hod. uskutoční výročné podujatie pod názvom "Spoločné perspektívy pre obce a regióny" v rámci Programu cezhraničnej spolupráce Slovenská republika - Rakúsko 2007-2013 .

V novom čísle Župných novín sa dočítate, aké kroky podnikol kraj v boji proti kríze, ako bojuje proti kriminalite a tiež sa dozviete, aké novinky ponúka náš portál.

Vladimír Bajan bude opäť diskutovať s obyvateľmi regiónu v obľúbenej diskusii. Na otázky zodpovie už najbližší pondelok 7. septembra v čase medzi 14.00 a 15.00 hod.