Blindfriendly Streda 1. 4. 2020 | Meniny má Hugo Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Aktuálne správy


 

 

Zmena klímy môže byť pre spoločnosť i prospešná. Vyplýva to zo záverov úvodného stretnutia k projektu Regioclima, ktoré sa uskutočnilo 30. júna t.r. na pôde BSK. BSK je jedným z partnerov medzinárodného projektu Regioclima, do ktorého sa zapojil ako jediný slovenský región v rámci projektu Interreg IVC.

Príbeh, ktorý núti zamyslieť sa nad nespravodlivosťou sveta. Podnetom na usporiadanie charitatívneho koncertu Cigánskych diablov vznikol z chuti pomôcť iným a napraviť tak nežičlivý osud chlapca menom Peťko. Nad koncertom, ktorý sa uskutoční dňa 6. júla t. r. o 19.00 hod. v divadle Aréna, prevzal záštitu predseda BSK Vladimír Bajan.

Do 31. augusta môžete nominovať osobnosť na Ocenenie BSK.

Aj vďaka Bratislavskému samosprávnemu kraju máte možnosť už štvrtý mesiac vidieť v Slovenskom národnom múzeu výstavu pod názvom Šangri-la. Ak ste nikdy neboli v oblasti Himalájí, do 17. júla t. r. ju môžete spoznať prostredníctvom fotografií, filmov a etnografického materiálu obohateného o sprievodné podujatia.

Drogy legálne, z nich predovšetkým alkohol, ako i nelegálne, výrazne zasahujú do podstaty existencie spoločnosti, narúšajú jej morálne základy, ekonomické väzby, jej právny systém a negatívne ovplyvňujú úroveň verejného zdravia. Z týchto dôvodov je potrebné ich považovať za závažný celospoločenský problémom.

Záštitu nad ním prevzal predseda BSK Vladimír Bajan a to aj vzhľadom na skutočnosť, že práve v tomto roku oslavuje spoluorganizátor DUK - Univerzita Komenského - svoje 90. výročie. Tento projekt je jedným z piatich najlepších podobných v celej Európe a jeho iniciátori - Juraj Kukura, riaditeľ Divadla Aréna a Doc.PhDr. František Gahér, Csc., rektor Univerzity Komenského v Bratislave už stáli aj pri zrode detských univerzít v zahraničí.

V sobotu 27. júna t. r. sa v priestoroch Sadu Janka Kráľa opäť uskutoční podujatie ,,Ubránili sme sa“ pripomínajúce obliehanie Bratislavy francúzskym cisárom Napoleonom I., ktoré sa udialo v roku 1809. V poradí už 7. ročník historickej pripomienky bitky je určený pre verejnosť a pripomína 200. výročie tejto udalosti. Projekt finančne podporil aj BSK.

Navštívte atraktívne miesta v našom regióne a zapojte sa do hry o skvelé ceny...

Občianske združenie Šanca pre nechcených poskytne novú šancu pre seniorov a matky s deťmi. V piatok 26. júna t.r. o 10.00 hod. slávnostne otvorí brány Centra sociálnych služieb Náruč záchrany Senior & Junior na Fedákovej ulici 5 v bratislavskej Dúbravke. Na slávnostnom otvorení sa zúčastnia aj ministerka práce, sociálnych vecí a rodiny SR Viera Tomanová a predseda BSK Vladimír Bajan.

V novom čísle Župných netoviniek sa dočítate, že župa bude mať menej poslancov a viac volebných obvodov, tiež ktoré školy majú nových riaditeľov, aj sa dozviete podrobnosti o spoločných projektoch v rámci medzinárodnej spolupráce.