Blindfriendly Piatok 20. 7. 2018 | Meniny má Iľja Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu


 

 

 V Art hotely Kaštieľ v Tomášove sa uskutočnil 2. ročník konferencie pri príležitosti Dní európskeho kultúrneho dedičstva, pod názvom Kaštiele a kúrie Bratislavskej župy, ktorú organizoval Bratislavský samosprávny kraj s podporou projektu RECOM-SK-AT, v spolupráci s Academiou Istropolitana Nova, Pamiatkovým úradom SR, Krajským pamiatkovým úradom v Bratislave a Mestským ústavom ochrany pamiatok v Bratislave.

Bratislavský samosprávny kraj v spolupráci s Academiou Istropolitana Nova, Pamiatkovým úradom SR, Krajským pamiatkovým úradom v Bratislave a Mestským ústavom ochrany pamiatok v Bratislave organizuje dňa 20. septembra 2011 konferenciu na tému Kaštiele a kúrie Bratislavskej župy v Art hotely Kaštieľ v Tomášove.

 Divadlo ASTORKA Korzo ´90, ktoré je v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja, vstúpilo do novej divadelnej sezóny 2011/2012 premiérou divadelnej hry jedného z najslávnejších dramatikov 20. storočia, Slawomira Mrožka. Premiéra inscenácie Zábava sa uskutočnila 9. septembra 2011 v Divadle Astorka Korzo´90.

 Na pozvanie župana Župy Gyor-Moson-Sopron Dr. Imre Szakácsa sa dňa 19. 08. 2011 zúčastnila podpredsedníčka Bratislavského kraja Gabriella Németh slávností sviatku Sv. Štefana.

 Divadlo Aréna a Univerzita Komenského v Bratislave pripravujú už po deviatykrát letnú univerzitu pre deti od 9 do 14 rokov. Slávnostná imatrikulácia bude 6. júna 2011 o 15.30 hodine v Aule UK v Bratislave na Šafárikovom námestí.

 Poctu Vincentovi Šikulovi pri príležitosti jeho 10. výročia úmrtia a 75. výročia narodenia pripravuje Malokarpatská knižnica v Pezinku, ktorá je v zriaďovacej pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja.

 V Divadle Aréna, ktoré je v zriaďovateľskej pôsobnosti BSK, sa dňa 29. mája 2011 uskutočnila premiéra hry s názvom Kukura. Zúčastnili sa na nej predsedníčka vlády SR Iveta Radičová, župan BSK Pavol Frešo, minister kultúry SR Daniel Krajcer a ďalší činitelia politického a kultúrneho života.

 Najlepšie slovenské knihy a výborné koncerty prinesie bratislavskému a stupavskému publiku Anasof litera. Literárny festival, ktorý je známy svojím viacžánrovým programom, sa začal v stredu 25. mája. Na jeho otvorení sa zúčastnil podpredseda BSK Martin Berta.