Blindfriendly Streda 1. 4. 2020 | Meniny má Hugo Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Aktuálne správy


 

 

V pondelok 25. mája t. r. o 16.00 hodine sa vo Farskom centre v Bratislave – Lamač uskutoční vernisáž obrazov dvoch umelcov - Barbary Tomanovej a Bedřicha Matouška. Podujatie organizuje Domov sociálnych služieb pre dospelých a zariadenie podporovaného bývania Rozsutec, ktoré je v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja. Výstava nesie názov Hľadanie svetla.

V zdravom tele zdravý duch... tak by sa dal charakterizovať už druhý ročník úspešného celoslovenského podujatia Olympijský festival detí a mládeže Slovenska, ktorý zastrešuje súťaže škôl, obcí, okresov i krajov na celom Slovensku.

V dňoch od 28. mája do 31. mája t. r. sa koná 12. ročník Medzinárodného festivalu detských folklórnych súborov. Organizátorom podujatia je Cech detských folklórnych súborov Bratislavy a okolia. Bratislavský samosprávny kraj (BSK) finančne toto podujatie podporil a zároveň predseda BSK Vladimír Bajan nad ním prevzal záštitu.

Aj v týchto krajinách budú možno študovať študenti, ktorých Bratislavský samosprávny kraj spolu s Ministerstvom školstva SR vybrali a ktorí dostali sociálne štipendiá na štúdium cudzieho jazyka v zahraničí, tak ako to bolo i v minulom roku.

Zastupiteľstvo Bratislavského samosprávneho kraja zasadalo dňa 29. apríla 2009 s pokračovaním 20. mája 2009.

V dňoch 10. až 14. júna t.r. sa v francúzskom Saint-Lary, v departmente Horné Pyreneje, uskutoční 10. konferencia pre rozvoj francúzsko-slovenskej decentralizovanej spolupráce, na ktorej sa zúčastní aj Bratislavský samosprávny kraj.

Unikátny a zároveň efektívny. Týmito slovami by sa dal charakterizovať projekt s názvom Slnko do Bratislavských škôl, ktorý úspešne zrealizoval BSK spolu s partnermi. Prvé výsledky svedčia o tom, že premena slnečnej energie na elektrickú chráni životné prostredie, šetrí finančné prostriedky a stáva sa efektívnym nástrojom v boji proti hospodárskej a finančnej kríze.

 Postarali sa o to mesto Senec, vláda SR, Nórsky finančný mechanizmus, Finančný mechanizmus SHP ale aj Bratislavský samosprávny kraj (BSK). Ten prenajal mestu na vybudovanie futbalového ihriska a troch tenisových kurtov svoj pozemok.

 V sobotu 23. mája 2009 organizuje Bratislavský samosprávny kraj, Malokarpatská vínna cesta a Malokarpatské osvetové stredisko v Modre podujatie, ktoré sa koná už tretíkrát. Otvorené pivnice na sv. Urbana sa tešia mimoriadnej úspešnosti od Bratislavy až po Trnavu. Podujatie je spojené s otvorením sezóny na Malokarpatskej vínnej ceste – okres Pezinok.