Blindfriendly  29. 3. 2020 | Meniny má Miroslav Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Aktuálne správy


 

 

Dňa 20. apríla t.r. spustilo Ministerstvo hospodárstva SR Program vyššieho využitia biomasy a slnečnej energie v domácnostiach, ktorý je zameraný na podporu inštalácie kotlov na biomasu a slnečných kolektorov slúžiacich na vykurovanie a ohrev vody pre rodinné a bytové domy.

BSK sa v tomto roku zapojil do projektu Slovenka roka 2009 ako partner ankety. Projekt, v ktorom sa hodnotí výnimočnosť i sila osobnosti, organizuje časopis Slovenka a Slovenská televízia spolu s partnermi a mediálnymi partnermi. Záštitu nad podujatím prevzala Prvá dáma Slovenskej republiky Silvia Gašparovičová.

Výber z celoslovenskej výstavy pod týmto názvom je inštalovaný vo vstupných priestoroch Úradu Bratislavského samosprávneho kraja na Sabinovskej 16 v Bratislave. Výstava je sprievodným podujatím odborného seminára „Prevencia a včasná diagnostika depresie a samovraždy“.

Majú ich aj osobnosti, ktoré žijú medzi nami a zmyslom ich života sa stalo pomáhať iným a prinášať im svojou prácou radosť. Za to si prevzali ocenenie Krištáľové krídlo na slávnostnom udeľovaní tejto výnimočnej ceny v novej budove Opery a baletu SND.

Ministerstvo školstva SR zmenilo podmienky na predkladanie žiadostí o poskytnutie sociálnych štipendií vlády SR pre žiakov stredných škôl na jednoročné štúdium cudzích jazykov v zahraničí.

Ministerstvo výstavby a regionálneho rozvoja SR ako Riadiaci orgán pre Operačný program Bratislavský kraj v programovom období 2007 – 2013 organizuje v Bratislave v hoteli Bôrik informačné akcie v súvislosti s vyhlásením výziev na predkladanie žiadostí o NFP v rámci Operačného programu Bratislavský kraj.

Nadačný fond Slovak Telekom zverejnil výzvy v rámci programu podpory projektov pre sociálne znevýhodnených ľudí. Nadačný fond poskytne grant oprávneným užívateľom, ktorí predložia projekt na pomoc cieľovej skupine v rámci stanovených podmienok.

Nadačný fond Slovak Telekom zverejnil výzvu v rámci programu podpory projektov pre mladých ľudí s telesným, mentálnym alebo zmyslovým znevýhodnením. Nadačný fond poskytne grant oprávneným užívateľom, ktorí predložia projekt na pomoc cieľovej skupine v rámci stanovených podmienok.

Už tradične 17. apríla pri príležitosti Dňa narcisov organizuje Liga proti rakovine verejnú zbierku na pomoc ľuďom trpiacim rakovinovými ochoreniami. Aj v tomto roku sa zapojili študenti našich škôl a zároveň poslanci Stredoškolského parlamentu pri BSK a aktívne pomáhajú vyzbierať finančné prostriedky na boj proti tejto zákernej chorobe.

Slávnostný galavečer sa z Nitry presúva do novej budovy opery a baletu Slovenského národného divadla a konať sa bude v pondelok 20. apríla o 19.45 hod. Záštitu nad podujatím prevzali minister kultúry Marek Maďarič a predseda Bratislavského samosprávneho kraja Vladimír Bajan. 12. ročník Krištáľového krídla pripravili agentúra AGAS, s r.o. v spolupráci s Bratislavským samosprávnym krajom, reklamnými a mediálnymi partnermi.