Blindfriendly Sobota 28. 3. 2020 | Meniny má Soňa Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Aktuálne správy


 

 

Spolu 12 oblastí spoločného záujmu definuje Dohoda o cezhraničnej spolupráci, ktorú v stredu 15. apríla t.r. v Bratislave slávnostne podpísali predseda Bratislavského samosprávneho kraja Vladimír Bajan a predseda krajinskej vlády spolkovej krajiny Dolné Rakúsko Dr. Erwin Pröll.

Ako bolí chodiť po zemi? Krása je ukrytá v nás... Len raz, na chvíľu a nikdy viac. To sú témy súťaže Cesty za poznaním minuloti, ktorú vyhlásilo Múzeum SNP v Banskej Bystrici spolu so Slovenským zväzom protifašistických bojovníkov pri príležitosti 65. výročia Slovenského národného povstania. Nad 1. ročníkom literárnej a výtvarnej súťaže prevzal záštitu Minister kultúry SR Marek Maďarič.

8. apríla t.r. bola prijatá iniciatíva, ktorou sa zavádzajú nové a prísnejšie ciele pre platby z európskych fondov, ktoré sú priamo spravované Európskou komisiou.

Pre všetkých záujemcov, ktorí uvažujú o predložení žiadostí o grant v rámci programu Kultúra alebo majú záujem o informácie o ňom, pripravuje KKB Slovensko sériu informačných seminárov v nasledujúcich slovenských mestách:

Najvyšší predstavitelia Spolkovej krajiny Dolné Rakúsko a Bratislavského samosprávneho kraja podpíšu dohodu o cezhraničnej spolupráci. Doterajšie veľmi dobré vzťahy medzi regiónmi formálne potvrdia Vladimír Bajan a Erwin Pröll v stredu 15. apríla t.r. o 10.30 hod. v Zlatom salóne Primaciálneho paláca.

AGAS, s r.o. v spolupráci s Bratislavským samosprávnym krajom, reklamnými a mediálnymi partnermi pripravili 12. ročník Krištáľového krídla oceňovanie najvýznamnejších osobností Slovenska dňa 20. apríla 2009 o 20:15 hod. v novej budove OPERY A BALETU SND. Priamy prenos na Jednotke STV.

Ministerstvo školstva SR v spolupráci so Slovenskou asociáciou športu na školách, samosprávnymi krajmi a krajskými školskými úradmi vyhlásilo v roku 2009 výzvu k projektu „Otvorená škola – oblasť športu 2009“. Výzva je zverejnená na internetovej stránke Ministerstva školstva SR – www.minedu.sk , v menu „Šport“ – „Výzvy na predkladanie žiadostí“.

Reakcia na článok „Tri úrady sa na ľudí vykašľali“ v dnešnom vydaní denníka Nový čas

Japonský veľvyslanec v SR Yoshio NOMOTO dnes prišiel na prvú oficiálnu návštevu Bratislavského samosprávneho kraja. Po jeho nástupe do tejto pozície v decembri 2008 ho dnes prijal predseda BSK Vladimír Bajan.