Blindfriendly Pondelok 6. 4. 2020 | Meniny má Irena Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Aktuálne správy


 

 

 Netradičná stavba pútajúca pozornosť, tak vzhľadom ako aj farbami! Projekt s názvom Rotunda aktuálne do centra hlavného mesta priniesol Bratislavský samosprávny kraj v spolupráci so spoločnosťou CEWE. Ide o jedinečný projekt svojho charakteru v rámci Európskej únie, ktorý momentálne nenájdete nikde inde. Rotunda bude slúžiť na propagáciu regiónu v Bratislavskom kraji aj za jeho hranicami. Prvou zastávkou propagujúcou kraj budú blížiace sa Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji.

 Bratislavský samosprávny kraj aj v tomto roku vyhlasuje Výzvu na predkladanie žiadostí o poskytnutie dotácií z participatívneho rozpočtu Bratislavského samosprávneho kraja na rok 2019. O rozdelení 255 880 eur budú opäť formou hlasovania rozhodovať obyvatelia kraja, ktorí tak podporia malé komunitné projekty. Záujemcovia môžu svoje projekty prihlasovať až do 20. mája.

 Od 1. apríla na Úrade Bratislavského samosprávneho kraja stážujú študenti. Pilotný program testujú 13 úspešní uchádzači, ktorí po dobu 4-5 mesiacov budú súčasťou odborov zdravotníctva, sociálnych vecí, školstva, mládeže a športu, cestovného ruchu a kultúry, financií, Útvaru riaditeľa úradu a Kancelárie predsedu.

 Sezóna 2019/2020 je už v poradí 13, kedy môžu turisti, či už domáci alebo zahraniční, zažiť atraktivity a služby Bratislavy a Bratislavského regiónu výhodnejšie. Držiteľ Bratislava CARD City & Region má benefity po celom Bratislavskom kraji a využiť tak môže až 117 zliav.

 Fond malých projektov je nástroj na podporu cezhraničnej spolupráce na juhu Slovenska, kde si žiadatelia môžu prerozdeliť vyše 4 a pol milióna eur. Podmienkou získania podpory je partnerstvo so žiadateľom z Maďarska. To znamená, že aktivity podporené z projektu musia byť realizované na oboch stranách Dunaja. V pilotnej výzve bolo podporených spolu 14 projektov, medzi ktorými bolo napríklad spoločné vzdelávanie školákov, výstavba multifunkčných ihrísk, podpora vodnej turistiky či partnerské dní obcí.

 „Gate to Bratislava“ je informačný bod vo Viedni, ktorý minulý týždeň otvorila bratislavská župa. Začala sa tak nová komunikačná ofenzíva na viedenskom a rakúskom trhu. Prostredníctvom Krajskej organizácie cestovného ruchu Bratislava Region Tourism budú v centre mesta, prístavisko na Schwedenplatz, obyvateľom a návštevníkom Viedne poskytované informácie o bratislavskom regióne 7 dní v týždni. Tí sa môžu do centra Bratislavy dostať pohodlne aj po Dunaji, na lodiach Twin City Liner.

Slovenské mestá a obce sa môžu už po druhý raz zapojiť do výzvy na predkladanie žiadostí v rámci iniciatívy WiFi4EU. Výzvu Európska komisia zverejní zajtra 4. apríla 2019. Aktuálna však bude len jeden a pol dňa, teda do piatka 5. apríla 2019. Cieľom je poskytnúť občanom a návštevníkom v celej Európskej únie vysokokvalitný prístup k internetu prostredníctvom bezplatných hotspotov Wi-Fi na verejných priestranstvách, ako sú parky, námestia, verejné budovy, knižnice a zdravotné strediská.

 Bratislavský samosprávny kraj sa dlhodobo venuje komunikácii európskych tém smerom k študentom stredných župných škôl. Preto spolu s Kanceláriou Európskeho parlamentu na Slovensku opäť zorganizovali diskusný event s názvom Voľby do Európskeho parlamentu 2019, ktorý sa konal v pondelok 1.4. v Divadle Aréna. Podujatie bolo určené pre študentov stredných župných škôl a cieľom bolo zvýšiť povedomie mladých ľudí o dianí v Európskej únii ako aj informovanosť o význame účasti v eurovoľbách.

 Bratislavský samosprávny kraj sa dnes pridáva k celosvetovej kampani Rozsvieť modrú pri príležitosti Svetového dňa povedomia o autizme. Z utorka 2. apríla na stredu 3. apríla 2019 vyjadrí župa svoju podporu takmer 55 000 Slovákom žijúcich s poruchou autistického spektra rozsvietením modrej farby na svojej budove. Večer bude vysvietený nielen Úrad BSK, ale aj priestor parkoviska.

 Čas, dokedy môžu deviataci odovzdať prihlášky na stredné školy pre školský rok 2019/20, je už len do stredy 10. apríla 2019. V Bratislavskom kraji si môžu vyberať spomedzi 48 župných stredných škôl.