Blindfriendly Utorok 16. 10. 2018 | Meniny má Vladimíra Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

KONTAKTY

PÔSOBNOSŤ

V súlade so zákonom č. 416/2001 Z. z. o prechode niektorých pôsobností na obce a vyššie územné celky prešli dňom 1.7.2002 kompetencie v oblasti stredného školstva na Bratislavský samosprávny kraj.
   

 

 

 Projekt Letná akadémia módy 2018 podporený Bratislavskou regionálnou dotačnou schémou mal mimoriadny ohlas nielen u priaznivcov módy.

Sme študenti Obchodnej akadémie v Pezinku a tento článok je o tom, ako sa z nás stali mladí filantropi a o ceste k zrealizovaniu jedného veľkého projektu.

 Workshop, ktorý sa konal v dňoch od 25.6 – 26.6.2018 v meste Wiener Neustadt v centre pre mládež Triebwerk dal priestor pre kreatívne aktivity grafity pre žiakov našich štyroch stredných škôl, ktoré sú zriaďované BSK.

 V OSN ! • Asociácia krajských rád mládeže • Ministerstvo školstva, vedy výskumu a športu SR, • Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Pozýva mladých ľudí stať sa MLÁDEŽNÍCKYM DELEGÁTOM SR v OSN

 Projekt SuperTrieda, vyhlásený MŠVVaŠ SR, organizovaný Občianskym združením SUPERTRIEDA, má v kategórií stredné školy svojich víťazov. Sú nimi žiaci II. C triedy Strednej priemyselnej školy elektrotechnickej, Hálova 16, Bratislava.

 V piatok 8.6.2018 sa v Zrkadlovej sieni Primaciálneho paláca konalo slávnostné stretnutie talentovanej mládeže, na ktorom primátor hlavného mesta SR Bratislavy Ivo Nesrovnal ocenil talentovanú mládež za ich úspechy, ktoré dosiahli v tomto školskom roku.

 Prváci Vám navaria gruzínske tradičné špeciality.

 V rámci projektu BSK a o.z. LIVING MEMORY sme strávili príjemný čas so študentmi SOŠ HSaO Na pántoch 9 v BA, kde sme absolvovali opäť ďalšiu prednášku spojenú s diskusiou tentokrát na tému ,,Elity spred novembra 1989 a ich etablovanie v súčasnej spoločnosti.“ O hodnote slobody a o tom, aby študenti neboli apatickí a podieľali sa na demokratickom živote krajiny, hovorili pútavou formou členovia Living Memory - Miroslav Lehký, signatár Charty 77, Ľubomír Morbacher a Martin Slávik.

Bratislavský samosprávny kraj v zmysle platných ustanovení zákona č. 61/2015 Z. z. o odbornom vzdelávaní a príprave a o zmene a doplnení niektorých zákonov zverejňuje informáciu o potrebách trhu práce a o možnostiach odborného vzdelávania a prípravy v stredných školách vo svojej územnej pôsobnosti pre prijímacie konanie na školský rok 2019/2020.

 Prezident Andrej Kiska prijal v pondelok v Prezidentskom paláci účastníkov Komenského inštitútu, vzdelávacieho programu pre učiteľov.