Blindfriendly Sobota 28. 3. 2020 | Meniny má Soňa Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu


 

 

 Divadlo Aréna, ktoré je v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja, uvedie na záver divadelnej sezóny, 8. júna 2012 hru Petra Quiltera Ráno po. Premiéra inscenácie najnovšej hry úspešného britského dramatika bude súčasne otváracím predstavením nového hracieho priestoru Loft Aréna.

 Divadlo ASTORKA Korzo ´90, v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja, pripravuje ďalší z klenotov svetovej literatúry. 7. júna 2012 sa uskutoční svetová premiéra dramatizácie románu Franza Kafku Zámok.

Hra Martina Čičváka Kukura je, zdá sa, jednou z najúspešnejších pôvodných slovenských hier v histórii. V minulej sezóne vznikli dve jej inscenácie a to nie len na domácej scéne: v Divadle Aréna hru naštudoval režisér Rastislav Ballek a v Činohernom klube v Prahe sám autor.

Len dvakrát do roka sa môžu ľudia dostať naraz do viac ako 100-vky pivníc a vychutnať si víno priamo zo suda. V novembri, čerstvo po oberačke a v máji, keď už sú vína pripravené podať svedectvo o tom, aký bol uplynulý vinársky rok.

 V sobotu 9. júna 2012 o 19.00 hod. v Bratislavskom bábkovom divadle, ktoré je v zriaďovateľskej pôsobnosti BSK, vystúpi známy japonský umelec Nori Sawa, so svojím originálnym predstavením NINJA.

 Malokarpatské múzeum v Pezinku, ktoré je v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského kraja, pripravilo od stredy 23. mája, do soboty 26. mája, reťazové sprevádzanie múzeom. Návštevníkov, či už študentov alebo seniorov, budú naraz sprevádzať a prednášať ôsmi lektori – študenti.

 Do podujatia Noc múzeí a galérii sa už túto sobotu (19. mája) od 18:00 do 22:00 zapoja aj Malokarpatské múzeum a Malokarpatská knižnica v Pezinku, ktoré sú v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja.