Blindfriendly Utorok 7. 4. 2020 | Meniny má Zoltán Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Aktuálne správy


 

 

Podľa možností čerpania eurofondov ale aj niektorých pravidiel fiskálnej reformy to tak, žiaľ, nevyzerá. Zhodli sa na tom predstavitelia Regionálnych združení ZMOSu v Bratislavskom kraji na rokovaní s predsedom BSK Vladimírom Bajanom. Ten rokovanie na túto tému zvolal na podnet Klubu starostov Malackého okresu a prizval naň aj splnomocnenca vlády SR pre územnú samosprávu Ing. Jána Turčana.

To, čo je vzácne, nemusí prúdiť len z Bratislavy na východ, ale aj naopak... Tak by sa dal parafrázovať príhovor predsedu Košického samosprávneho kraja Zdenka Trebuľu pri príležitosti vernisáže výstavby Košický zlatý poklad na Bratislavskom hrade.

Slovenská národná galéria v Bratislave, Galéria insitného umenia a Schaubmarov mlyn v Pezinku organizujú vzdelávacie programy pre žiakov materskej, základnej alebo strednej školy. Ich cieľom je priblížiť im poslanie inštitúcií ako galéria a múzeum, viesť ich k samostatnému mysleniu a rozvíjaniu fantázie.

V dňoch 16. – 17. marca 2009 sa uskutočnilo 2. stretnutie partnerov medzinárodného projektu QVETIS – Systém manažérstva kvality v oblasti celoživotného odborného vzdelávania v školiacich centrách a podnikoch.

 Súťaž Improliga sa konala dňa 17. marca v divadle Ludus pri príležitosti Svetového dňa divadla pre deti a mládež, ktorý na 20. marec vyhlásilo UNESCO. Do súťaže sa prihlásili družstvá z Bratislavy, a to z hudobno – dramatického odboru Cirkevného konzervatória a z literárno – dramatického odboru SZUŠ školy Ludus.

V súvislosti s blížiacimi sa voľbami do Európskeho parlamentu smerujú Hans – Gert Pöttering, predseda Európskeho parlamentu a Luc Van Den Brande, predseda Výboru regiónov otvorený list voleným zástupcom miestnej a regionálnej samosprávy, v ktorom poukazujú na dôležitosť účasti na voľbách do Európskeho parlamentu.

Chcete sa podieľať na ochrane životného prostredia? Tak zapojte vlastný projekt do programu Enviroprojekt 2009 a získajte finančnú podporu od Ministerstva školstva SR. Výzva je určená pre školy a neziskové organizácie zamerané na environmentálnu výchovu.

V marcovom čísle Župných netoviniek sa dozviete, ako je to s ambulantnou starostlivosťou v kraji, ako sa kríza dotkla samosprávnych krajov, alebo kam sa obrátiť, ak neviete vyriešiť problém v rodine. A tiež sa dočítate, že i v našom kraji máme ľudí so „srdcom bez hraníc“.

Európskej únii dôveruje až 70% občanov Slovenskej republiky, čo je najviac zo všetkých členských štátov únie, tvrdí prieskum Eurobarometra*, realizovaný na jeseň minulého roku na reprezentatívnej vzorke bezmála 27000 Európanov, a prezentovaný 27. februára prezidentom Výboru regiónov Lucom Van den Brande a viceprezidentkou Európskej komisie Margot Wallströmovou.

V apríli t.r. otvorí Vzdelávacie centrum detskej paliatívnej starostlivosti detského hospicu Plamienok vzdelávací program Sprevádzanie detí a rodín v smútení. Program je určený pre ľudí, ktorí chcú pomôcť iným v ťažkej životnej situácii - strata dieťaťa či iného blízkeho v detskom veku.