Blindfriendly  29. 3. 2020 | Meniny má Miroslav Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Aktuálne správy


 

 

 Prvou inscenáciou, ktorú v tomto roku ponúkne v premiére Bratislavské bábkové divadlo svojim divákom, bude príťažlivý titul Kráska a zviera. Inscenácia je určená najmä pre deti od päť rokov a je režisérsky vedená Pavlom Polákom. Uskutoční sa v piatok 13. marca o 18. 00 hod.

Zúročte svoje euroobčianstvo – pýtajte sa a dávajte odporúčania ! V termíne od 3. decembra 2008 do 27. marca 2009 majú občania Európskej únie možnosť zapojiť sa do celoeurópskej diskusie na tému: Ako môže EÚ ovplyvniť našu ekonomickú a sociálnu budúcnosť v globalizovanom svete?

Cyperská univerzita, Katedra počítačových vied ponúka pedagógom možnosť odučiť a zároveň sa i vzdelať v IT oblasti na Cypre.

V dňoch 5. a 6. marca t.r. v Prahe sa uskutočnil Európsky summit regiónov a miest, ktorý organizoval Výbor regiónov v spolupráci s Európskou komisiou. Regionálni a miestni politickí predstavitelia vyslovili potrebu koordinovaného prístupu k hospodárskej obnove aj vzhľadom na blížiace sa zasadnutie Európskej rady a schôdzky G20 na Pražskom summite. Podľa nich obnova nebude riadne prevedená, pokiaľ sa včas nezapoja regióny a mestá.

Slovenská agentúra životného prostredia v Banskej Bystrici pod gesciou Ministerstva životného prostredia SR v spolupráci so Spolkom pre obnovu dediny a Združenia miest a obcí Slovenska vyhlásili 5. ročníka súťaže Dedina roka 2009, do ktorej sa môžu zapojiť všetky obce do 15. apríla t.r.

Aktuálna situácia okolo rieky Moravy a hrozba povodní – to bola téma niekoľkých operatívnych rozhovorov predsedu Bratislavského samosprávneho kraja Vladimíra Bajana s prednostom Obvodného úradu v Bratislave Ottom Galisom.

Mesto Senec spustilo celoročnú vyhliadkovú dopravu vláčikom, ktorý obyvatelia mesta i jeho návštevníci poznajú z letnej turistickej sezóny. Čiastočne tak supluje chýbajúcu mestskú hromadnú dopravu.

Od 1. apríla t.r. funguje pre širokú verejnosť e-learningový portál na získavanie elektrotechnickej spôsobilosti. Tento projekt „Elektrotechnická spôsobilosť formou e-learningu" zrealizovala SPŠ elektrotechnická s finančnou podporou BSK.

Vďaka novej vyhláške ministerstva školstva sa od februára diétne stravovanie začína udomácňovať aj v našich školských jedálňach. Novinkou školského zákona je možnosť poskytovať diétne stravovanie pre deti a žiakov so šetriacou, bezlepkovou a diabetickou diétou.

 Zapojte sa do novej súťaže a vyhrajte atraktívne ceny.