Blindfriendly Streda 1. 4. 2020 | Meniny má Hugo Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu


 

 

Bratislavské bábkové divadlo (BBD) na Dunajskej 36 pozýva malých i veľkých divákov na premiéru inscenácie Tri zlaté vlasy deda Vševeda. Známu klasickú rozprávku o odvahe biť sa za svoje šťastie z pera Karla Jaromíra Erbena zdramatizovala do moderného podania scenáristka Dana Garguláková.

 Divadlo Ludus, ktoré je v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja, pripravuje premiéru hry Bájky, ktorá sa uskutoční 20. marca 2012.

 Juraj Kukura, riaditeľ Divadla Aréna, ktoré je v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja, v týchto dňoch oslavuje 65. rokov a pri tejto príležitosti odohrá 16. marca 2012 v Bratislave mimoriadne predstavenie hry Kukura, autora Martina Čičváka.

 Hlavní organizátori Detskej univerzity Komenského, Združenie Maxa Reinhardta a Divadlo Aréna, pripravili v rámci európskeho projektu SiS Catalyst: Deti ako agenti zmeny pre vedu a spoločnosť, stretnutie detí zo sociálne znevýhodneného prostredia s predstaviteľmi politického života.

 Bratislavský samosprávny kraj, Malokarpatské múzeum v Pezinku, ZUŠ v Modre a Rada rodičov pozývajú vo štvrtok 16.februára 2012 o 17:00 hod. na otvorenie výstavy výtvarného odboru ZUŠ v Modre "Mušky z modranskej zušky".

 Juraj Kukura bol za mimoriadny javiskový výkon v role Kukura v inscenácii Kukura pražského Činoherného klubu nominovaný na CENU THÁLIE 2011.

 Bratislavský samosprávny kraj prostredníctvom svojho zastúpenia v Bruseli zorganizoval v spolupráci so Stálym zastúpením SR pri EÚ v Bruseli dňa 10.decembra 2011 vianočné predstavenie „Vianočný príbeh anjela Rafaela“ v podaní Bratislavského bábkového divadla. Predstavenie sa konalo v priestoroch Stáleho zastúpenia SR pri EÚ v Bruseli a bolo určené predovšetkým deťom slovenskej komunity žijúcej v Bruseli.

 V Divadle Ludus, ktoré je v zriaďovateľskej pôsobnosti BSK, sa 25. novembra 2011 o 18.00hod. uskutoční premiéra hry podľa rozprávky Michaela Endeho, Čárymáry Fučpunč priania.

 V Divadle Astorka Korzo´90, ktoré je v zriaďovateľskej pôsobnosti BSK sa v dňoch 21. až 25. novembra 2011 uskutoční už 7. ročník medzinárodnej prehliadky komorných divadelných inscenácií, Festival Astorka 2011.

 Mimoriadne úspešná inscenácia hry Josepha Kesselringa Arzenik a staré dámy s Emilom Horváthom a Dušanom Jamrichom v hlavných úlohách sa vracia na javisko Divadla Aréna, ktoré je v zriaďovateľskej pôsobnosti BSK.