Blindfriendly Sobota 4. 4. 2020 | Meniny má Izidor Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Aktuálne správy


 

 

Regionálna rozvojová agentúra Senec - Pezinok realizuje medzinárodný projekt ReSyFac - Reference System for Facilitators of Learning s 13 partnermi z 9 krajín EÚ (Dánsko, Holandsko, Litva, Malta, Nemecko, Portugalsko, Slovensko, Taliansko, Veľká Británia).

Dňa 9.12.2008 sa konalo slávnostné odovzdávanie cien EURÓPSKY UČITEĽ JAZYKOV ROKA 2008, ktoré sa uskutočnilo počas konferencie „Interkultúrny dialóg vo vzdelávacích programoch Európskej únie“ a „Európska značka 2008“. Konferenciu organizovala Národná agentúra Programu celoživotného vzdelávania.

 Najčerstvejšie informácie z nášho regiónu ponúkajú decembrové Župné netovinky, v ktorých sa dočítate o rozpočte kraja na budúci rok, či o pokračovaní snahy predsedu Bajana zrealizovať multifunkčnú halu. Tvorcovia netoviniek nevynechali ani témy z oblasti zdravotníctva, školstva, kultúry, sociálnych služieb i dopravy. Prajeme príjemné čítanie.

Chcete odmeniť inštitúciu verejnej správy za zlepšenie služieb, za väčšiu transparentnosť a zodpovednosť alebo za zlepšenie komunikácie s verejnosťou? Odmeňte ju Cenou OSN v oblasti verejnej správy.

Bratislavský samosprávny kraj bude v nasledujúcom roku hospodáriť s financiami vo výške 4,3 mld. Sk (144, 6 mil. €). Rozpočet je plánovaný ako vyrovnaný, jeho napĺňanie najmä v príjmovej časti bude mať isté riziká.

V dňoch 25. a 26. 11. 2008 na 11. Medzinárodnom veľtrhu cvičných firiem, zabodovali aj školy, ktoré sú v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja. Veľtrh cvičných firiem sa konal v rámci výstavy JUVYR 2008 a naše školy uspeli v konkurencii 66 stredoškolských cvičných firiem zo Slovenska, Českej republiky, Fínska, Maďarska, Poľska a Rumunska

3. reprezentačný charitatívny ples Bratislavského samosprávneho kraja sa uskutoční v piatok 13. februára 2009 o 19,00 hod. v priestoroch výstavného a kongresového centra Incheba v Bratislave.

5. decembra 2008 nadobudlo právoplatnosť územné rozhodnutie (rozhodnutie o umiestnení stavby) pre športový komplex v Petržalke, ktorý okrem iného zahŕňa aj multifunkčnú arénu. Jej pracovný názov Danube Arena evokuje blízkosť, význam a veľkosť veľtoku Dunaj, ktorý preteká Slovenskom i dvomi susednými krajinami Rakúsko a Maďarsko.