Blindfriendly Streda 1. 4. 2020 | Meniny má Hugo Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Aktuálne správy


 

 

 Bratislavský samosprávny kraj a mesto Senec prispeli dotáciami vo výške 200 tis. Sk na reštaurovanie dvoch neobarokových oltárov v rímskokatolíckom kostole Sv. Mikuláša v Senci.

Dňa 20.11.2008 o 17.00 hod. sa v Bratislavskom bábkovom divadle na Dunajskej ulici uskutoční krst v poradí druhej knižky Zuzky Dvořákovej, autorky s downovým syndrómom z Bratislavy. Kniha vychádza vo vydavateľstve Lepší svet, ktoré vydalo aj unikátne Rozprávky z Lepšieho sveta. Zuzka Dvořáková, ktorá pracuje v Bibiane, Medzinárodnom dome umenia pre deti, je momentálne klientkou PSC Lepší svet a je prvou autorkou, ktorá začala publikovať prózu.

Školské internáty, ktoré sú v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja a ktoré majú slúžiť pre potreby ubytovania študentov jeho stredných škôl, sú v niektorých prípadoch využívané na päťdesiat percent. Poslanci BSK hľadajú také riešenia, ktoré by znamenali ich efektívnejšie využívanie.

 V stredu 19. novembra 2008 od 10.00 hod. do 16.30 hod. organizuje Spojená škola na Račianskej v Bratislave Deň otvorených dverí, ktorý sa uskutoční v nových priestoroch školy -Vlčie hrdlo 50 v Bratislave.

 Predseda Bratislavského samosprávneho kraja Vladimír Bajan dnes prijal na oficiálnej návšteve veľvyslanca Čínskej ľudovej republiky na Slovensku Chen Jianfu.

 Dňa 7. novembra 2008 sa v bazéne FTVŠ UK Lafranconi na Nábreží arm. gen. L. Svobodu 9 v Bratislave uskutoční 0. ročník plaveckých pretekov „Deň plaveckej gramotnosti“. Nad podujatím prevzal záštitu predseda BSK Vladimír Bajan.

 Bajan spravil ďalší reálny krok k postaveniu viacúčelovej haly v Petržalke.

Vyplýva to z analýzy, podľa ktorej na to nevznikli podmienky. Naposledy kraj upravoval ceny v doprave vo februári a v pohrebníctve v júli. Ďalšiu reguláciu cien kraj nepripravuje.

Predseda BSK Vladimír Bajan na ostatnom rokovaní zastupiteľstva BSK informoval poslancov, že plánuje na najbližšie rokovanie krajského zastupiteľstva predložiť návrh, ktorým by sa upravili podmienky predaja majetku kraja. Spodrobnením a upresnením platného Všeobecne záväzného nariadenia chce Bajan zabezpečiť ešte transparentnejšie a efektívnejšie hospodárenie kraja.