Blindfriendly Utorok 7. 4. 2020 | Meniny má Zoltán Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Aktuálne správy


 

 

 I v tomto duchu sa nieslo stretnutie, ktoré vo štvrtok 16. októbra organizoval BSK pre klientov a zamestnancov zariadení sociálnych služieb (ZSS) v rámci Európskeho týždňa miestnej demokracie.

V stredu 29. októbra 2008 o 10.00 hod. sa v rokovacej sále Úradu Bratislavského samosprávneho kraja na Sabinovskej 16 uskutoční rokovanie Zastupiteľstva BSK.

Bratislavský samosprávny kraj reagoval na výzvu Ministerstva vnútra SR a zapojil sa do Európskeho týždňa miestnej demokracie (13. – 17. októbra).

Združená stredná škola záhradnícka v Malinove chystá pre všetkých záujemcov o štúdium Dni otvorených dverí, ktoré sa uskutočnia 21. až 23. októbra pri príležitosti 85. výročia založenia školy.

Aj v ostatnom čísle elektronického mesačníka BSK sa dozviete novinky z Bratislavského regiónu. Kráľovské mestá Pezinok a Modra oslávili tradičnými vinobraniami päťdesiatku, na Hrade Červený Kameň vyvrcholila súťaž „Navštívme, hrajme, vyhrajme“. Dozviete sa informácie z rokovaní Zastupiteľstva BSK, či združenia predsedov samosprávnych krajov SK 8, správy o zahraničných návštevách a delegáciách. Župné netovinky prinášajú aj praktické informácie o tom, ako BSK upravuje výšku príspevkov v školských zariadeniach, že zrušenie polikliník bol len administratívny krok, prečo sa zaočkovať proti chrípke a mnohé iné.

Európska komisia na základe rozhodnutia č. C(2007)6488 dňa 20.12.2007 schválila Program cezhraničnej spolupráce Maďarská republika – Slovenská republika 2007-2013.

V sobotu 11. októbra sa na nádvorí Malokarpatského osvetového centra v Modre uskutočnil prvý ročník podujatia „Jablkové hodovanie s mladým vínom“, ktoré zorganizovalo Malokarpatské osvetové stredisko v zriaďovateľskej pôsobnosti BSK.

 Slováci žijúci v zahraničí prišli na návštevu Slovenska, svoje umenie predstavili krajania z Chorvátska, Maďarska, Rumunska a Srbska. V Bratislave ich 10. októbra na pôde Bratislavského samosprávneho kraja privítal predseda BSK Vladimír Bajan.

V dňoch od 6. do 9. októbra 2008 sa v Bruseli uskutočnilo medzinárodné podujatie OPEN DAYS – Regióny a mestá vo svete výziev v Bruseli. Na podujatí sa BSK prezentoval nielen ako inovatívny región, ale i ako spoluorganizátor konferencií.

 V pondelok, 6. októbra 2008, prijal podpredseda BSK Bystrík Hollý delegáciu zo Španielska. Cieľom ich návštevy bolo nadviazanie nových kontaktov v podnikateľskej sfére.