Blindfriendly  29. 3. 2020 | Meniny má Miroslav Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Aktuálne správy


 

 

Dnešným rozhodnutím mestské zastupiteľstvo len potvrdilo, že nemá záujem na tom, aby sa majstrovstvá sveta v hokeji 2011 konali v prostredí, kde by ich konanie netraumatizovalo ľudí a život v okolí. Je to zlá správa pre Bratislavčanov ale aj pre širokú verejnosť. Primátor zároveň nesplnil svoj prísľub spred troch rokov, že poskytne pozemok na výstavbu novej haly slúžiacej pre MS. „Som naďalej presvedčený, že lokalita v Petržalke je neporovnateľne vhodnejším riešením a preto budeme naďalej pokračovať v konkrétnych krokoch, smerujúcich k realizácii celého športového komplexu na pozemkoch, ktoré sme na tento účel zakúpili,“ povedal v tejto súvislosti Vladimír Bajan, predseda BSK. Halu podľa všetkého postaví súkromný investor, ktorý, tak isto ako kraj, už nebude viazaný prísľubom primátora ani konaním MS. „Ak sa napriek tomu podarí postaviť halu načas, ponúkneme ju aj na konanie MS v hokeji 2011,“ dodal V. Bajan.

Bratislavský samosprávny kraj ako partner národného projektu Excelentná univerzita prispieva k prínosu svetového know-how do bratislavského regiónu.

Úrad Bratislavského samosprávneho kraja (ďalej len „Úrad BSK“) vyhlasuje výzvu pre neziskové organizácie a občianske združenia, ktoré vykonávajú opatrenia sociálnoprávnej ochrany detí a sociálnej kurately podľa zákona č. 305/2005 Z. z. o sociálnoprávnej ochrane detí a o sociálnej kuratele a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov na území BSK.

 Je tu čas vinobraní, ktoré sa tradične uskutočňujú v mestách a obciach nášho kraja. V tomto roku je však vinobranie v Pezinku výnimočné. Mesto Pezinok slávi 800. výročie prvej písomnej zmienky a 50. výročie organizovania Malokarpatských vinobraní.

Tohoročné oslavy Svetového dňa cestovného ruchu v Bratislavskom kraji, ktoré sa uskutočnia v centre Dolného Záhoria v Stupave od 3. do 5.októbra 2008, budú súčasťou obľúbeného regionálneho podujatia „Slávnosti kapusty - Deň zelá 2008“.

Vo štvrtok 25. septembra o 14.00 hod. sa v kinosále FNsP Ružinov (Ružinovská 6, Bratislava) uskutoční seminár na tému „Očkovanie – správa voľba v prevencii chrípky“.

V Bratislave sa dnes stretli na pracovnom rokovaní predsedovia samosprávnych krajov (SK8) vo nových priestoroch Združenia na Hurbanovom námestí v Bratislave.

Bratislavský samosprávny kraj pripravil Návrh Všeobecne záväzného nariadenia o poskytovaní dotácií z vlastných príjmov Bratislavského samosprávneho kraja jazykovým školách, školským zariadeniam a o poskytovaní dotácií zriaďovateľom neštátnych základných umeleckých škôl, neštátnych jazykových škôl a neštátnych školských zariadení.

Počas pezinského vinobrania v dňoch 26. až 28. septembra 2008 sa otvoria brány Malokarpatského múzea v Pezinku, aby ponúkli návštevníkom dve pôsobivé výstavy.

Máte otázky ohľadom očkovania proti chrípke? Neviete, kedy by ste sa mali dať zaočkovať? Alebo či sa vôbec dať zaočkovať? Aký význam má očkovanie? Ponúkame vám možnosť dozvedieť sa viac...