Blindfriendly  29. 3. 2020 | Meniny má Miroslav Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Aktuálne správy


 

 

Aj napriek nepriaznivému počasiu v sobotu na Hrade Červený Kameň vyvrcholila súťaž Navštívme, hrajme, vyhrajme, z ktorej si šťastlivci odniesli krásne ceny.

Príďte sa zabaviť a i pomôcť na podujatie k verejnej zbierke Biela Pastelka, ktoré organizuje Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska s podporou BSK. Podujatie sa uskutoční 24. septembra od 9.00 hod na Námestí SNP v Bratislave.

Rada Európskej únie vydala 15. septembra t.r. rozhodnutie, ktorým vymenovala jedného slovenského člena a jedného slovenského náhradníka Výboru regiónov.

Ak v sobotu 20. septembra prídete na Hrad Červený Kameň zabavíte sa, stretnete známe osobnosti regiónu, spoznáte bratislavský kraj a navyše sa môžete zapojiť do zlosovania o zaujímavé a hodnotné ceny.

 Navštívte turistické destinácie v kraji, hrajte - zbierajte pečiatky, vyhrajte s Bratislavským samosprávnym krajom a získajte pekné ceny na zábavnom popoludní v sobotu 20. septembra na hrade Červený Kameň.

Bratislavský samosprávny kraj formou poskytovania dotácií podporuje subjekty v regióne a napomáha k jeho rozvoju i propagácii. Za prvý polrok 2008 BSK udelil dotácie 68 žiadateľom v celkovej výške 2.336-tis. Sk.

Nariadenie o výške príspevkov na čiastočnú úhradu nákladov v školských výchovno-vzdelávacích zariadeniach, v školských účelových zariadeniach a o výške úhrady nákladov na štúdium v jazykovej škole dnes schválili krajskí poslanci na pravidelnom zasadnutí.

BSK založí akciovú spoločnosť, ktorá bude realizovať zámer vybudovať na pozemkoch v Petržalke športový areál. Rozhodli o tom dnes poslanci BSK na svojom pravidelnom rokovaní. Toto rozhodnutie nadväzuje na ich júnové schválenie kúpy predmetných pozemkov, na ktorých by podľa predpokladov mala vyrásť nielen multifunkčná hala, ale aj aquapark.

Poslanci BSK dnes administratívne zrušili zdravotnícke zariadenia – Polikliniku Pezinok, Polikliniku Senec, Polikliniku Petržalka a Nemocnicu s poliklinikou Malacky, ktoré už nevykonávajú činnosť, na ktorú boli zriadené. Ide len o formalitu, ktorá sa neuskutočňuje de facto, ale len de jure. Týmto krokom samozrejme nedôjde k zrušeniu prevádzok poskytujúcich zdravotnú starostlivosť a ani pre pacientov ani pre lekárov sa nič nemení.

Bratislavskí krajskí poslanci dnes rozhodli o založení akciovej spoločnosti, ktorá sa bude zaoberať správou energetických zariadení Bratislavského samosprávneho kraja.