Blindfriendly Pondelok 6. 4. 2020 | Meniny má Irena Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Aktuálne správy


 

 

V stredu 17. septembra o 10,00 hod. spúšťa Európsky parlament svoj vlastný Web-TV-Program pod názvom EuroparlTV. Prostredníctvom bohatej ponuky TV programov bude sa môcť každý, kto má pripojenie na internet, informovať o aktuálnej práci Európskeho parlamentu.

Predseda BSK Vladimír Bajan spolu s podpredsedami Bystríkom Hollým a Martinom Kurucom prijali v stredu 16. septembra 2008 v sídle BSK delegáciu z Regiónu Brusel – hlavné mesto a členov Rady Flámskeho spoločenstva, vedenú Jean-Lucom Vanraesom, predsedom Rady flámskeho spoločenstva.

Predsedu BSK Vladimíra Bajana a podpredsedu Gabriela Agárdyho dnes prijal minister dopravy, pôšt a telekomunikácií SR Ľubomír Vážny. Predstavitelia krajskej samosprávy prišli na stretnutie aj v mene primátora hlavného mesta Andreja Ďurkovského. Témou ich rokovania bolo riešenie dopravy v regióne, najmä obchvat Bratislavy ale aj ďalšie súvisiace dopravné stavby.

 Dňa 10. septembra prijal predseda BSK Vladimír Bajan veľvyslanca Belgického kráľovstva na Slovensku J.E. Alaina Coolsa na pôde Bratislavského samosprávneho kraja. Išlo o prvé oficiálne stretnutie oboch predstaviteľov.

BSK sa zúčastní v dňoch 23.–26.9.2008 medzinárodného veľtrhu cestovného ruchu Otdych/Leisure v Moskve v národnej expozícii Slovenska. Uvedené podujatie sa radí k najvýznamnejším vo svojej kategórii v Ruskej federácii, z toho dôvodu BSK uvítal ponuku hl.m.SR Bratislavy pre spoločnú prezentáciu Bratislavy a Bratislavského kraja. Zámerom prezentácie je nájsť širšie uplatnenie turistických atraktivít a produktov kraja pre ruský trh, ktorý patrí z hľadiska cestovného ruchu k najperpektívnejším.

V septembri sme opäť pripravili Župné netovinky plné zaujímavostí z Bratislavského samosprávneho kraja. Dočítate sa o veľkom zábavnom popoludní, ktoré BSK pripravuje na hrade Červený Kameň, o pripravovanom zasadnutí Zastupiteľstva BSK, o októbrovej prezentácii BSK na bruselskom podujatí Open days 2008, ale i o tom, čo sa v kraji udialo počas letných prázdnin. Ako sme sa prezentovali v Zaragoze, ako pokračuje výstavba nultého obchvatu, ako sa v zariadeniach sociálnych služieb uskutočňujú tzv. supervízie, i to, že študenti môžu žiadať o štipendiá, že prechod na euro sa blíži míľovými krokmi a mnohé iné . . .

V stredu 17. septembra 2008 sa o 10.00 hod. v rokovacej sále Úradu Bratislavského samosprávneho kraja, prízemie, Sabinovská 16 v Bratislave uskutoční rokovanie Zastupiteľstva BSK.

Úrad BSK je zodpovedný za utváranie podmienok na koordinovaný rozvoj cestovného ruchu v území Bratislavského kraja. Za týmto účelom vytvoril zo zástupcov regionálnej samosprávy, miestnej samosprávy a podnikateľskej sféry na regionálnej úrovni platformu na vypracovanie nástroja, ktorý bude východiskom a spoločným programom na dosiahnutie dynamického rozvoja cestovného ruchu kraja.

Predseda kraja Vladimír Bajan bude opäť on-line, v utorok 9. septembra v čase od 14.00 do 15.00 hod.