Blindfriendly Sobota 4. 4. 2020 | Meniny má Izidor Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Aktuálne správy


 

 

Európska komisia v tomto organizuje druhý ročník úspešnej súťaže Juvenes Translatores (mladí prekladatelia), do ktorej sa môžu študenti a stredných školy EÚ zapísať od 1. septembra do 20. októbra t.r.

Pri príležitosti 40. výročia udalosti z augusta 1968 sa v hlavnom meste susedného Rakúska uskutoční spomienkový koncert „Poďakovanie za pomoc“. Nádvorie Viedenskej radnice sa rozozvučí v stredu 10. septembra o 18.30 hod.

Bratislavský samosprávny kraj sa v rámci prípravy na zavedenie novej meny euro rozhodol pristúpiť k Etickému kódexu pre zavedenie eura.

Chcete nás navštíviť a neviete, kde sídlime? Nájdete nás už aj pomocou smartPOI databázy vo Vašom GPS zariadení!

V stredu 27. augusta 2008 Slávnostná promócia v aule UK ukončila šiesty ročník DETSKEJ UNIVERZITY KOMENSKÉHO (DUK). Viac ako tristo mladých poslucháčov si odnieslo Diplom o jej absolvovaní a zahrala im aj hymna špeciálne skomponovaná pre toto podujatie.

Predseda BSK V. Bajan dnes navštívil primátora Bratislavy A. Ďurkovského, aby hľadali spoločnú cestu v otázke haly pre majstrovstvá sveta v hokeji 2011. Po vyjadrení premiéra R. Fica, že vláda je pripravená finančne sa na takomto projekte podieľať, vyzval Bajan Ďurkovského a Ftáčnika, aby spojili svoju snahu a spoločne požiadali vládu SR o financovanie novej viacúčelovej haly. Neuspel.

Zásadnou témou dnešného stretnutia predsedu BSK V. Bajana a primátora Bratislavy A. Ďurkovského bolo riešenie dopravy v hlavnom meste a jeho okolí. V. Bajan vyvolal spoločné rokovanie na túto tému po tom, čo v súvislosti s kolabujúcou dopravou v meste počas rekonštrukcie Prístavného mosta Národná diaľničná spoločnosť vyzývala kompetentných, aby sa situáciou zaoberali. Tými kompetentnými sú však práve NDS a Ministerstvo dopravy, pôšt a telekomunikácií SR.

Euro sa blíži míľovými krokmi a do jeho zavedenia na Slovensku ostáva už menej ako štyri mesiace. Svoje povinnosti má v tejto súvislosti aj samospráva. Bratislavský samosprávny kraj je na zmenu meny výborne pripravený, čo dokázala aj kontrola Najvyššieho kontrolného úradu.

Bratislavský samosprávny kraj od začiatku roka 2008 zrekonštruoval niekoľko dôležitých úsekov ciest, čím sa zlepšila ich prejazdnosť a zvýšila celková bezpečnosť cestnej premávky.

64. výročie jednej z najvýznamnejších udalostí našich novodobých dejín si pripomenul aj Bratislavský samosprávny kraj. V stredu 27. augusta položil k pamätníku veniec podpredseda BSK Bystrík Hollý.