Blindfriendly Streda 8. 4. 2020 | Meniny má Albert Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Aktuálne správy


 

 

(online.sme.sk; 26/08/2008; SITA)

Na základe včerajších verejných vyjadrení premiéra Roberta Fica, ktorý vyzval predstaviteľov Bratislavského samosprávneho kraja a hlavného mesta na dohodu a zároveň verejne prisľúbil finančne podporiť výstavbu viacúčelovej haly v Bratislave, rozhodol sa dnes predseda Bratislavského samosprávneho kraja Vladimír Bajan osloviť primátora Bratislavy Andreja Ďurkovského a starostu Petržalky Milana Ftáčnika.

Bratislavský samosprávny kraj pripravil Návrh Všeobecne záväzného nariadenia o výške príspevkov na čiastočnú úhradu nákladov v školských výchovno-vzdelávacích zariadeniach, v školských účelových zariadeniach a o výške úhrady nákladov na štúdium v jazykovej škole.

29. augusta si pripomíname 64. výročie jednej z najvýznamnejších udalostí našich novodobých dejín, výročie Slovenského národného povstania. Pri tejto príležitosti sa v stredu 27. augusta uskutočnia v Bratislave oslavy, o 10.00 hod. na námestí SNP a o 17.00 hod. v mestskej časti Petržalka.

V dňoch 21. a 22. augusta sa na Strednej vinársko-ovocinárskej škole v Modre uskutočnila pracovná porada riaditeľov škôl a školských zariadení v zriaďovateľskej pôsobnosti BSK.

Bratislavský samosprávny kraj pre zvýšenie kvality poskytovaných služieb v sociálnych zariadeniach uskutočňuje tzv. supervízie.

Malokarpatská knižnica v Pezinku v zriaďovateľskej pôsobnosti BSK prichystala zaujímavý program na mesiac september - besedy, súťaže i diskusie.

Klienti sociálnych zariadení Bratislavského samosprávneho kraja vďaka finančným prostriedkom z Ministerstva práce sociálnych vecí a rodiny SR zažili týždeň vo výchovno-rekreačných táboroch.

Prezidenti Slovenskej a Českej republiky Ivan Gašparovič a Václav Klaus dnes vzdali úctu obetiam augusta 1968 položením vencov pri príležitosti 40. výročia týchto tragických udalostí. Slávnostného aktu sa zúčasntil aj predseda BSK Vladimír Bajan."To, čo sa stalo v auguste´68, som pochopil až neskôr, keďže som mal len 8 rokov. Som však presvedčený, že politika nesmie používať na riešenie problémov tie prostriedky, ktoré boli nasadené vtedy, navyše proti civilnému obyvateľstvu", povedal V. Bajan.