Blindfriendly Streda 1. 4. 2020 | Meniny má Hugo Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Aktuálne správy


 

 

Študenti stredných škôl v pôsobnosti BSK môžu v nastávajúcom školskom roku žiadať samosprávny kraj o župné štipendiá. Touto formou chce BSK pomáhať študentom s nepriaznivými sociálnymi podmienkami, či motivovať talentovaných mladých ľudí.

Vladimír Bajan v liste starostovi Ružinova Slavomírovi Drozdovi vyjadril svoj nesúhlas so zahusťovaním a výstavbou pri Štrkoveckom jazere.

 Bratislavské bábkové divadlo v zriaďovateľskej pôsobnosti i počas divadelných prázdnin zabáva našich najmenších. V stredu 27. augusta 2008 sa môžete tešiť na inscenáciu známej rozprávky ešte známejšieho slovenského rozprávkara Pavla Dobšinského Soľ nad zlato.

Hipoterapia, čarovná záhrada či muzikoterapia – aj to sú ciele nových projektov pre sociálne zariadenia v bratislavskom regióne

 Naši športovci dosahujú na olympijských hrách významné úspechy, o čom svedčia aj medailové trofeje. Predseda BSK Vladimír Bajan sa pridal ku gratulantom, ktorí ocenili snahu našich športovcov zabojovať o prvé priečky a zvíťaziť tak v náročnom boji svetovej špičky.

Bratislavský samosprávny kraj v spolupráci s riaditeľmi zariadení sociálnych služieb, ktoré sú v zriaďovateľskej pôsobnosti BSK, predložil Ministerstvu práce sociálnych vecí a rodiny SR 70 projektov so žiadosťou o dotáciu. MPSVR SR schválilo 52 projektov vo výške poskytnutej dotácie takmer 28,5 mil. Sk.

Oslavy sviatku vína sa v Modre už tradične začínajú v tomto roku 19. septembra "Prvým dúškom" a vyvrcholia v nedeľu 21. septembra alegorickým sprievodom centrom Modry, nápaditým rôznymi atraktívnymi kreáciami vystupujúcich umelcov.

Dátum 8.8. 08 nie je len dňom, kedy začala olympiáda v Číne, ale aj dňom, kedy z Bratislavy do Pekingu dorazil ultrabežec Jozef Rajchl. Vladimír Bajan bol medzi prvými gratulantmi, ktorí telefonicky vyjadrili svoje uznanie bežcovi bezprostredne po dosiahnutí cieľa.

Dňa 3. augusta t.r. v španielskej Zaragoze sa uskutočnilo otvorenie svetovej výstavy Expo Zaragoza 2008, ktorá je zameraná na vodu a udržateľné zdroje a potrvá tri mesiace. V expozícii Slovenska sa prezentoval aj BSK, ktorý priamo podporil slovenskú prezentáciu.

Na prípravu medzinárodných projektov v programe Kultúra 2007-2013 zostávajú dva mesiace. Najbližšia uzávierka podávania žiadostí o podporu je 1.októbra 2008. Kultúrny kontaktný bod je v tomto období pripravený ku konzultáciám ohľadne vypisovania formuláru, prípravy rozpočtu projektu, či budovania medzinárodného rozmeru navrhovaných akcií.