Blindfriendly Utorok 7. 4. 2020 | Meniny má Zoltán Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Aktuálne správy


 

 

Už po 14. raz sa v sobotu 5. júla od 15,00 hod. v Záhorskej Vsi stretnú spevácke zbory nášho regiónu, aby si veľkým koncertným programom v ich výročný deň uctili pamiatku velikánov našich dejín Cyrila a Metoda.

V stredu, 2. júla, začína 6. ročník Detskej Univerzity Komenského. Jej hlavnými hrdinami sú deti vo veku od 9 do 14 rokov, ktoré sa chcú vzdelávať aj počas letných prázdnin.

 Domov sociálnych služieb Gaudeamus, ktorého zriaďovateľom je Bratislavský samosprávny kraj oslávil 26. júna 40. výročie svojho založenia. Pri tejto príležitosti ocenil predseda BSK Vladimír Bajan jeho zamestnancov a spolu s riaditeľom Štefanom Tvarožkom odhalili pamätnú tabuľu zakladateľa domova Miroslava Frehára.

Bratislavský samosprávny kraj sa onedlho stane partnerom siete 13 najrozvinutejších partnerských regiónov Európy. Tento zámer BSK, vstúpiť do Lisabonskej regionálnej siete, schválili poslanci BSK na dnešnom zastupiteľstve.

Bratislavský samosprávny kraj zlúči dve združené stredné školy potravinárske so sídlami v Bratislave za účelom skvalitniť a zefektívniť výchovno-vzdelávací proces v príslušných študijných a učebných odboroch. Schválili to poslanci Bratislavského samosprávneho kraja na dnešnom rokovaní krajského zastupiteľstva.

Zajtra si aj my na Slovensku, aj v bratislavskom kraji, pripomenieme Svetový deň boja proti drogám. Prieskum v roku 2006 preukázal, že až 44 % opýtaných mladých Bratislavčanov má skúsenosť s použitím nelegálnej drogy. Všeobecná zdravotná poisťovňa však nepredĺžila zmluvu z jedným z dvoch zariadení, ktoré sa venujú liečbe drogových závislostí, resocializácii, psychologickému poradenstvu a psychoterapii – AT Sanatóriu MUDr. Novotného v Petržalke.

Poslanci Bratislavského samosprávneho kraja dnes odsúhlasili kúpu pozemku v Petržalke, ktorý bude slúžiť na realizáciu športovo-relaxačnej zóny.

Oslávte spoločne s obcou Vinosady 800. výročie príležitosti prvej písomnej zmienky o obci. Oslavy sa konajú 28. júna 2008 v areáli ZŠ Vinosady od 14.00 hod. do 24.00 hod.

Využitie skúseností z procesu, ktorým prešla Slovenská republika od roku 1989 pred vstupom do Európskej únie v oblasti zamestnanosti a pri budovaní demokratických inštitúcií trhu práce je témou, ktorou sa zaoberá projekt „Podpora pre regionálny a miestny trh práce” (skratka RELLMAS).