Blindfriendly Utorok 7. 4. 2020 | Meniny má Zoltán Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Aktuálne správy


 

 

 alebo sa dozviete, ako vodník zachránil Bratislavu pred útokom. Tretia inscenácia z cyklu Bratislavských povestí s názvom O poslednom dunajskom vodníkovi sa v premiére predstaví 6. júna t.r. v Bratislavskom bábkovom divadle na Dunajskej ulici v Bratislave.

Dňa 9. júna t.r. sa v rámci projektu Excelentná univerzita uskutoční prednáška prof. Jaceka Kuznického na tému: Biocentrum v strednej a východnej Európe: Poľské inšpirácie. Prednášku môžete navštíviť v priestoroch Virologického ústavu SAV, v seminárnej miestnosti na Dúbravskej ceste 9 v Bratislave.

V rámci Národného programu podpory domácich poľnohospodárskych výrobkov a potravín bude v roku 2008 ministerka pôdohospodárstva SR Zdenka Kramplová na výstave Agrokomplex 2008, Nitra (21. - 25.8.) slávnostne udeľovať ocenenia "Značka kvality SK" vybraným poľnohospodárskym výrobkom a potravinám.

Bratislavský samosprávny kraj spoločne s Bratislavským bábkovým divadlom a Stredoškolským parlamentom pri BSK zorganizoval na Medzinárodný deň detí bohatý program a nielen pre tých najmenších.

 V piatok, 30. mája t.r., prijal podpredseda BSK Bystrík Hollý guvernérku filipínskeho ostrova Cebu Gwendolyn Garcia spolu s delegáciou.

Úrad Bratislavského samosprávneho kraja (ďalej len „Úrad BSK“) vyhlasuje výzvu pre neziskové organizácie a občianske združenia, ktoré poskytujú sociálne služby v zmysle zákona č. 195/1998 Z.z. o sociálnej pomoci v znení neskorších predpisov na území BSK.

Dnešné rokovanie bratislavského mestského zastupiteľstva, včerajší pospis zmluvy medzi Slovenským zväzom ľadového hokeja a hlavným mestom ako aj posledné týždne len dokázali, že SĽHZ ani mesto nemajú záujem o umiestnenie hokejovej haly inde, než na Tehelnom poli. Snahou Vladimíra Bajana ako aj zastupiteľstva BSK bolo presvedčiť kompetentných, že existuje aj lepšia lokalita na tento účel. Ostali však v tejto snahe osamotení a nevidia viac priestor ako a prečo sa v celej veci ďalej angažovať.

V programovacom období rokov 2007-2013 môžu slovenskí potravinári čerpať podpory v rámci dvoch operačných programov, a to v závislosti od toho, či sa jedná o prvospracovateľov, teda prvotných spracovateľov poľnohospodárskej produkcie, pričom vstup aj výstup spracovania sú produktmi zahrnutými v prílohe I Zmluvy o založení ES (viď prílohu), alebo o druhospracovateľov, teda tých výrobcov, ktorí vyrábajú produkty, ktoré nie sú uvedené v prílohe I Zmluvy o založení ES (viď prílohu).

Bratislavský samosprávny kraj v súlade s uznesením vlády SR č. 144/2008 a schváleným Návrhom postupu na poskytovanie sociálnych štipendií vlády SR žiakom stredných škôl na štúdium na zahraničných stredných školách na roky 2008 – 2011 uskutočnil výber uchádzačov na základe doručených prihlášok zo škôl vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti.

Domov sociálnych služieb pre deti a dospelých Kampino, ktorého zriaďovateľom je Bratislavský samosprávny kraj, otvára v júni novú formu sociálnej služby - celoročný pobyt.