Blindfriendly  29. 3. 2020 | Meniny má Miroslav Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Aktuálne správy


 

 

Bratislavský samosprávny kraj a Univerzita Komenského v Bratislave pozývajú všetkých záujemcov v rámci projektu Excelentná Univerzita na prednášku Jaromíra Dudeka Budovanie vedecko-technických parkov a inovačných centier – skúsenosti z Českej republiky. Prednáška sa uskutoční dňa 19. mája 2008 o 15:00 hod. na Rektoráte Univerzity Komenského v Bratislave, v miestnosti N425 (Nová budova, na štvrtom poschodí, vchod z Múzejnej ulice), Šafárikovo nám. 6, Bratislava.

V dňoch 12. – 14. mája navštívila delegácia BSK vedená predsedom Vladimírom Bajanom a podpredsedom Martinom Kurucom spriatelené regióny v Chorvátsku.

Bratislavský samosprávny kraj v spolupráci s Juhomoravským krajom a Všeobecnou zdravotnou poisťovňou a.s. Vás pozývajú na seminár RACIONALIZÁCIA PRESKRIPCIE ANTIBIOTÍK V AMBULANTNEJ PRAXI, ktorý sa uskutoční v pondelok 19. mája 2008 o 14.00 hod. v priestoroch Úradu Bratislavského samosprávneho kraja na Sabinovskej 16 v Bratislave.

Do medzinárodnej iniciatívy 9. máj – Deň Európy, ktorý vyhlásila Európska komisia sa okrem iných škôl v pôsobnosti BSK, zapojilo aj Gymnázium v Malackách. Hlavnou témou tohto ročníka bola pomoc pre rozvojové krajiny a aktivity EÚ v tejto oblasti.

Dňa 24. mája 2008 sa uskutoční úspešné podujatie Otvorené pivnice na sv. Urbana, ktoré organizuje Združenie Malokarpatská vínna cesta, Bratislavský samosprávny kraj, Trnavský samosprávny kraj a Malokarpatské osvetové stredisko. Záštitu nad podujatím prevzali predseda BSK Vladimír Bajan a predseda TSK Tibor Mikuš.

9. máj je dátum, ktorým si pripomíname prijatie Schumanovej deklarácie z roku 1950. V nej Robert Schuman vyslovil potrebu vytvorenia organizovanej Európy. Prijatie Schumanovej deklarácie tak bolo prvým krokom európskeho integračného procesu. Tento deň je preto ideálnou príležitosťou pre zblíženie občanov celej Európskej únie. 9. máj oslávi aj Bratislavský samosprávny kraj.

Bratislavský samosprávny kraj v spolupráci s Magistrátom hl.mesta Bratislavy sa podieľal na vydaní turistického sprievodcu „Bratislava a okolie“. Obľúbená brožúra vyšla v náklade 100000 ks, tradične v jazykovej verzii anglicko – nemeckej.

Aj s pomocou Bratislavského samosprávneho kraja vzniká nový projekt, zameraný na tri základné cieľové skupiny – nechcené deti, nechcení rodičia a nechcení seniori. Ide o pilotný projekt, na Slovensku svojho druhu ojedinelý.

V poradí tretia on-line diskusia s predsedom BSK Vladimírom Bajanom Vám ponúkla priestor na Vaše otázky. Odpovede na ne si môžete nájsť v jej archíve.

 Upevnenie priateľských vzťahov medzi Bratislavským samosprávnym krajom a regiónom Benátsko spečatili podpísaním „Protokolu o spolupráci medzi Bratislavským samosprávnym krajom (Slovenská republika) a Regiónom Benátsko (Talianska republika)“ podpredseda BSK Martin Kuruc a asesor pre teritoriálnu politiku Renzo Marangon dňa 29. apríla t.r.