Blindfriendly Pondelok 6. 4. 2020 | Meniny má Irena Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Aktuálne správy


 

 

 Viac o dianí v Bratislavskom kraji sa od mája môžete dozvedieť aj z vysielania TV Bratislava.

Detská UK aj toto leto ponúkne zaujímavé prednášky našich i zahraničných univerzitných profesorov, ktorí deťom vo veku od 9 do 14 rokov vytvoria podmienky ako vysokoškolákom.

26. apríl patril Superstarým, bývalým folkloristom, ktorí zorganizovali jedinečné tanečné vystúpenie v DK zrkadlový háj v bratislavskej Petržalke. Záštitu nad podujatím prevzal predseda BSK Vladimír Bajan ako bývalý folklorista.

Predseda BSK Vladimír Bajan sa dnes v Bratislave stretol s námestníčkou generálneho riaditeľa Generálneho riaditeľstva pre regionálnu politiku Európskej komisie Katarínou Mathernovou. Tá je po komisárovi Európskej komisie Jánovi Figeľovi a riaditeľovi Kabinetu Komisára J. Figeľa Miroslavovi Adamišovi treťou najvyššie postavenou slovenskou úradníčkou v administratívnych štruktúrach inštitúcií Európskej únie.

Divadlo LUDUS v zriaďovateľskej pôsobnosti BSK pozýva všetkých divákov na premiéru frašky Gargantua a Pantagruel z dramaturgického cyklu „Nebojme sa klasiky“, ktorá sa uskutoční v pondelok 5. mája 2008 o 19.00 hod. v Malej sále PKO.

S hlbokým zármutkom oznamujeme, že dňa 26. apríla 2008 nás vo veku 60 rokov opustil Ing. Ján Beleš, primátor mesta Stupava. Posledná rozlúčka so zosnulým sa koná v stredu 30. apríla 2008 o 14.00 hod. vo farskom kostole v Stupave. Česť jeho pamiatke.

 Aj v tomto roku sa školy v zriaďovateľskej pôsobnosti BSK zapojili do 5. ročníka medzinárodných osláv Dňa Európy, ktorý vyhlásila Európska komisia. Hlavnou témou tohto ročníka je pomoc pre tzv. rozvojové krajiny a aktivity EÚ v tejto oblasti. Študenti si nachystali bohatý program, ktorý budú prezentovať od 5. do 9. mája t.r.

Predseda BSK Vladimír Bajan dnes prijal delegáciu Združenia kresťanských seniorov Slovenska, vedenú jeho predsedom Doc.RNDr. Jozefom Mikloškom DrSc.

Národná agentúra pre rozvoj malého a stredného podnikania organizuje odborný seminár s názvom „Inováciami k internacionalizácii: výzvy a príležitosti pre slovenské malé a stredné podniky“, ktorý sa uskutoční 30. apríla 2008 od 9.00 hod. do 13.00 hod. v City Hotel Bratislava na Seberíniho ulici 9 v Bratislave. Účasť na seminári je bezplatná.

 Bratislavské bábkové divadlo v zriaďovateľskej pôsobnosti BSK čakajú v najbližších dňoch vystúpenia na prestížnych zahraničných festivaloch.