Blindfriendly Pondelok 22. 10. 2018 | Meniny má Sergej Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

KONTAKTY

PÔSOBNOSŤ

V súlade so zákonom č. 416/2001 Z. z. o prechode niektorých pôsobností na obce a vyššie územné celky prešli dňom 1.7.2002 kompetencie v oblasti stredného školstva na Bratislavský samosprávny kraj.
   

Školstvo, mládež a šport


 

 

 Desať stredných a desať základných škôl v Bratislavskom samosprávnom kraji si dnes prevzalo poukazy v hodnote 375€ na nákup športových potrieb alebo vybavenia školskej telocvične. Ocenené školy dokázali počas Európskeho týždňa športu, ktorý zastrešuje Európska komisia, zapojiť do športovej aktivity najviac žiakov, učiteľov, nepedagogických zamestnancov a rodičov. Projekt Športujúce Mesto bude pokračovať aj v budúcom roku. Ďakujem partnerom projektu ale najmä učiteľom na školách v Bratislavskom kraji za spoluprácu.

Ružinovská televízia na základe výsledkov o pridanej hodnote vo vzdelávaní zo slovenského jazyka a literatúry oslovila Obchodnú akadémiu na Nevädzovej 3 v Bratislave ako jednu zo štyroch škôl v Bratislavskom samosprávnom kraji, ktoré sú dlhodobo nad úrovňou očakávania.

Malackí gymnazisti začiatkom októbra navštívili Nepál. V rámci dvojtýždňového programu žili v nepálskych rodinách, spoznávali ich kultúru, náboženstvo, kuchyňu, tradície, školský systém... Počas pobytu zrealizovali expedíciu do národného parku Chitwan a trek pod Anapurnou.

 V rámci programu ERASMUS+ mali študenti 4. ročníka už druhý rok možnosť zúčastniť sa mobility - súvislej odbornej praxe v Havířove (ČR) a v Londýne (UK). Prax absolvovalo 10 žiakov v Českej republike a 6 žiakov v Londýne, vybraných na základe výberového konania.

 Dňa 8. októbra 2016 sa aj v našom meste Senec uskutočnilo jablkové hodovanie. Námestie pred MsKS sa v túto sobotu ráno zaplnilo davom ľudí. Tunajšie hodovanie má vždy neopakovateľnú atmosféru. K jednému zo stolov určených na predaj jabĺčkových špecialít sa postavili aj zástupcovia Strednej odbornej školy v Senci.

Uskutoční sa v našej škole dňa 26. 10. 2016 od 8.00 h do 14,30 h.

 30. septembra 2016 sa konal 10. ročník Európskej Noci výskumníkov, ktorého sa aktívne po ôsmykrát zúčastnilo Gymnázium Alberta Einsteina v Bratislave so svojím vedeckým stánkom Školské experimenty v prírodovedných predmetoch.

 Dňa 21. septembra sa Stredná odborná škola kaderníctva a vizážistiky, Svätoplukova 2 v Bratislave zúčastnila Súťaže mladých módnych tvorcov, kaderníkov, vizážistov a návrhárov Múza jesene v OC Galéria Shopping Košice. Súťaž organizovala agentúra LeRen pod vedením pani Renátky Lenčešovej. Súťažilo sa v tímoch a v kategórii „Študent tím kaderníctvo- vizáž“ obsadili žiaci školy všetky tri prvé miesta:

Bratislavský samosprávny kraj predkladá Návrh všeobecne záväzného nariadenia o určení počtu tried prvého ročníka stredných škôl financovaných zo štátneho rozpočtu v územnej pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja pre prijímacie konanie v školskom roku 2017/2018 v zmysle § 31 ods. 2 zákona č. 61/2015 Z. z. o odbornom vzdelávaní a príprave a o zmene a doplnení niektorých zákonov.