Blindfriendly  26. 1. 2020 | Meniny má Tamara Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

KONTAKTY

PÔSOBNOSŤ

Pôsobnosť Oddelenia cestovného ruchu vyplýva zo zákona č.302/2001 Z.z. o samospráve vyšších územných celkov a jeho ustanovení §4 ods. (1) písm. m) o utváraní podmienok na rozvoj cestovného ruchu a koordinácii tohto rozvoja a § 5 o medzinárodnej spolupráci, zo zákona č. 416/2001 Z.z. o prechode niektorých pôsobností z orgánov štátnej správy na obce a vyššie územné celky, zo zákona č. 503/2001 Z.z. o podpore regionálneho rozvoja v znení neskorších predpisov a zo zákona č.91/2010 Z.z. o podpore cestovného ruchu v znení neskorších predpisov.
   

 

 

Turistická informačná kancelária Devínska Nová Ves, Istrijská 49, P.O.BOX 33, 841 07 Devínska Nová Ves, Bratislava, www.tikdnv.sk, zlochova@tikdnv.sk, rajchl@tikdnv.sk

Informácie o jesenných podujatiach a ponuka poznávacích a relaxačných pobytov Bratislavského kraja budú predmetom prezentácie počas jesennej výstavníckej sezóny.

 Na 11. septembra Malokarpatské osvetové stredisko v Modre pre milovníkov dobrého vína pripravilo 2. ročník Dňa vo vinohrade, kde Vás malokarpatskí vinári nepozvú do pivnice, ale do vinice. Práve v tento deň budete mať ojedinelú možnosť ochutnať víno a zároveň hrozno, z ktorého bolo vyrobené.

V piatok 27. augusta 2010, v predvečer 32. Slovenského zrazu cykloturistov KST (Bratislava 27.8 – 1.9. 2010), na radnici hlavného mesta SR Bratislavy sa stretnú predsedovia dvoch významných subjektov organizovanej turistiky a cykloturistiky na Slovensku.

 Milovníci vojenskej histórie nemohli tento víkend obísť vojenský priestor Záhorie, kde sa konal 2. ročník akcie Slovenské piesky. Išlo o ukážky historickej ako aj súčasnej bojovej techniky slovenských ozbrojených síl za výraznej podpory nadšencov vojenskej histórie z Občianskeho združenia Slovenské piesky.

Jedinečné stretnutie s významnými, ale i takmer zabudnutými postavami dávnych dôb je možné zažiť na hrade Červený Kameň prostredníctvom nového podujatia Tajomné tiene.

 V Dunajskom kanáli v centre rakúskej metropoly vznikol nový riečny prístav Vienna City, ktorého náklady dosiahli 6,25 mil. €. Súčasťou prístavu je informačné centrum „Gate to Bratislava“, ktoré vo štvrtok slávnostne otvorili primátor Viedne Michael Häupl a primátor Bratislavy Andrej Ďurkovský, podujatia sa zúčastnili aj podpredseda Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Ivo Nesrovnal a poslanec BSK František Stano.

 Predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo a primátor Bratislavy Andrej Ďurkovský absolvovali 7. júla 2010 otváraciu plavbu loďou a návštevu galérie moderného umenia Danubiana, ktoré sú súčasťou projektu „Loďou do múzea Danubiana a na Vodné dielo Čunovo“.