Blindfriendly Streda 22. 1. 2020 | Meniny má Zora Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Aktuálne správy


 

 

Do programov Dní Bratislavského samosprávneho kraja sa zapojilo aj Bratislavské bábkové divadlo, ktoré patrí medzi dôstojných reprezentantov kraja. V stredu 17. októbra popoludní otvorilo dvere do divadla deťom z Domovov sociálnych služieb a ponúklo im nevšedný zážitok.

Príďte sa pozrieť na 34. ročník Medzinárodného festivalu filmov o trvalo udržateľnom rozvoji Ekotopfilm 2007, ktorý sa 22. – 26. októbra v Bratislave, 20. – 22. novembra v Košiciach a 28. – 29. novembra v Prahe a ktorý podporil aj Bratislavský samosprávny kraj.

Domov sociálnych služieb Gaudeamus na Mokrohájskej ulici v Bratislave sa v stredu 17. októbra stal miestom festivalu tvorivosti klientov domovov sociálnych zariadení Bratislavského samosprávneho kraja. Táto prehliadka umenia a zručnosti s názvom "Dve reality - jeden svet" bola súčasťou Dní BSK, ktoré sa v kraji organizujú po prvý raz v rámci Týždňa miestnej demokracie, ktoré každoročne vyhlasuje Rada Európy.

V tomto roku sa Bratislavský samosprávny kraj bude prezentovať prvýkrát na talianskom trhu cestovného ruchu – na veľtrhu BTC, ktorý sa uskutoční v dňoch 8. a 9. novembra v Ríme.

V stredu 17. októbra 2007 sa v Rokovacej sále Úradu BSK uskutočnilo prvé zasadnutie Stredoškolského parlamentu, kde si študenti stredných škôl Bratislavského samosprávneho kraja vyskúšali funkciu poslanca.

Na podujatí Porozumenie bez slov v zariadení Lepší svet v Petržalke, venovanom téme integrácie, sa včera zúčastnilo viac ako 100 detí zo základných aj stredných škôl a klienti Lepšieho sveta - deti zdravé aj s mentálnym postihom. Išlo o ďalší zo sprievodných programov projektu Dni BSK v Európskom týždni miestnej demokracie.

„Načo nám je vlastne VÚC, čo pre nás môže urobiť?“, „Ako vyzerá práca poslanca samosprávneho kraja?“, ale aj „Čo si myslíte o vybudovaní električky v Petržalke?“ či „Ste za zrušenie poslaneckej imunity?“ Aj to boli otázky, ktoré padali v diskusiách študentov stredných škôl v bratislavskom regióne s predsedom a poslancami BSK počas utorňajšieho dopoludnia.

V utorok 16. októbra 2007 sa v rokovacej sále Úradu Bratislavského samosprávneho kraja uskutočnil workshop Dve reality – jeden svet, ktorý sa uskutočnil v rámci projektu Dni Bratislavského samosprávneho kraja.

Workshop s názvom „Lokálna demokracia v európskom kontexte“ sa uskutočnil včera 15.októbra 2007 v priestoroch Župného domu na Župnom námestí v Bratislave. Podujatie sa konalo pod patronátom Bratislavského samosprávneho kraja ako súčasť projektu Dni Bratislavského samosprávneho kraja. Tie sa konajú pod názvom Kraj bez hraníc a úzko súvisia s výzvou Rady Európy pre členské štáty EÚ pripraviť Európsky týždeň miestnej demokracie.

Obec Jakubov pozýva všetkých návštevníkov na podujatie Deň otvorených dverí a na oslavy 10. výročia Domu Svitania, ktoré sa bude konať 17. októbra 2007 v Jakubove.