Blindfriendly Pondelok 23. 7. 2018 | Meniny má Oľga Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu


 

 

 Malokarpatská knižnica v Pezinku, ktorá je v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja, pripravila na nedeľu 11. júla 2010 už 4. ročník Literárneho kolotoča v pezinskom zámockom parku.

 Slávnostnou imatrikuláciou dnes v Aule Univerzity Komenského na Šafárikovom nám. v Bratislave otvorili 8. ročník Detskej univerzity Komenského za účasti rektora UK v Bratislave doc. Františka Gahéra a riaditeľa Divadla Aréna Juraja Kukuru.

V snahe podporiť „ČISTEJŠÍ A KRAJŠÍ ŽIVOT NA SLOVENSKU“, rozhodli sa organizátori prestížneho Medzinárodného festivalu filmov o trvalo udržateľnom rozvoji – ekotopfilm, založiť pri jeho 35. ročníku V ROKU 2008 tradíciu každoročnej NÁRODNEJ ENVIROSÚŤAŽE a to vo vybraných súťažných kategóriách.

 Bratislavský samosprávny kraj, Malokarpatské múzeum Pezinok, Mesto Pezinok, OR Hasičského a záchranného zboru MV SR so sídlom v Pezinku a Slovenský skauting, 61. zbor OZ Modrý oblak Pezinok pripravili 24. jún 2010 od 19:00 do 24:00 hod. kultúrno-spoločenské podujatie s názvom Pálenie jánskych ohňov.

 Už po trinásty rok organizuje v Bratislave Cech detských folklórnych súborov Bratislavy a okolia v spolupráci s Malokarpatským osvetovým strediskom v Modre Medzinárodný festival detských folklórnych súborov Bratislava.

 Prvý ročník súťaže o najlepšie obnovenú historickú budovu malokarpatského regiónu, bol slávnostne vyhodnotený 4. marca v Informačnom centre vo Svätom Jure.

 V júli a auguste 2010 sa uskutoční už 8. ročník Detskej univerzity Komenského, ktorú organizuje Divadlo Aréna a Univerzita Komenského v Bratislave.

 Novú výstavu z diel amerického maliara a sochára Sama Francisa otvorili v uplynulý víkend v Danubiana Meulensteen Art Museum v Bratislave-Čunove. Múzeum umenia, ktoré bude v septembri 2010 oslavovať 10 rokov od svojho otvorenia, za uvedené obdobie pripravilo mnoho zaujímavých výstav, získalo si svojich stálych návštevníkov a rozšírilo svoju zbierku o pozoruhodné diela, ktoré sú uložené v depozitoch.

 Astorka Korzo'90 uvedie 10. júna hru Platonov ako poslednú premiéru v súčasnej divadelnej sezóne. Inscenáciu režíroval Roman Polák, ktorý si ju aj upravil a sprístupnil súčasnému divákovi. Autor Anton Pavlovič Čechov napísal Platonova ešte ako gymnazista.