Blindfriendly Utorok 7. 4. 2020 | Meniny má Zoltán Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Aktuálne správy


 

 

 Slovenská agentúra životného prostredia zverejnila 11. marca 2019 podmienky a pravidlá súťaže Dedina roka pre rok 2019. Spolu s Ministerstvom životného prostredia SR, Spolkom pre obnovu dediny a Združením miest a obcí Slovenska tak vyhlásila už 10. ročník národnej súťaže Dedina roka. Víťaz súťaže získa okrem prestížneho titulu Dedina roka 2019 aj možnosť reprezentovať SR v súťaži o Európsku cenu obnovy dediny. Záštitu nad súťažou Dedina roka 2019 prevzal minister životného prostredia SR László Sólymos. Generálnym partnerom je COOP Jednota Slovensko, spotrebné družstvo, ktoré poskytne oceneným obciam finančné prostriedky viazané na realizáciu projektov pre podporu rozvoja a obnovy obce.

 Ďalšie Centrum odborného vzdelávania a prípravy, tentoraz pre oblasť informačných technológií, dostáva reálne kontúry. Buduje sa na Strednej odbornej škole informačných technológií na Hliníckej 1 v Bratislave. Výsledkom projektu financovaného z operačného programu Integrovaný regionálny operačný program 2014-2020 budú modernejšie priestorové a technické podmienky pre odborné vzdelávanie. Spolufinancovanie župy je vo výške 5 percent.

 Nové vydanie mesačníka Bratislavský kraj sme distribuovali do domácností v Bratislavskom kraji počas víkendu 29. – 31. marca.

 Župní poslanci dnes na rokovaní Zastupiteľstva schválili pridelenie dotácií z Bratislavskej regionálnej dotačnej schémy vo výške 1 507 940 eur pre viac ako 400 odporúčaných žiadostí. Tie po formálnej kontrole posudzovala odborná hodnotiaca komisia.

 Bratislavský samosprávny kraj každoročne pri príležitosti Dňa učiteľov dáva ocenenia tým naj zamestnancov župných škôl. Tých vyberá výberová komisia zložená z poslancov BSK. Tento rok boli udelené aj dve výnimočné ocenenia pre vychovávateľov, ktorí obetavo s chladnou hlavou a s nasadením vlastných životov pomáhali pri evakuácii internátu pri januárovom požiari.

 Presne 3 408 zamestnancov župných škôl už zajtra pri príležitosti Dňa učiteľov dostane poďakovanie a ocenenie za svoju prácu. Každý pedagogický aj nepedagogický zamestnanec župnej školy dostane 100 eurovú odmenu podľa výšky svojho úväzku.

 Priestory Bratislavského samosprávneho kraja sa dnes stali dejiskom súťaže študentov gymnázií. Tí si dnes otestovali svoje vedomosti z histórie počas tradičného krajského kola dejepisnej súťaže gymnazistov. V Bratislavskom kraji sa do súťaže zapojilo deväť župných gymnázií. Krajské kolá sa dnes konali vo všetkých 22 krajoch v Českej a Slovenskej republike.

 Študenti Strednej odbornej školy Gastronómie a hotelových služieb na Farského 9 v bratislavskej Petržalke sa už po šestnásty raz zoznamovali s cudzokrajnou kuchyňou. Tentokrát sa do centra pozornosti dostali ruské národné gastronomické špeciality pri príležitosti Dňa ruskej kuchyne.

 Bratislavský samosprávny kraj v spolupráci so Slovenským národným múzeom pripravil pre študentov župných stredných škôl špeciálny vzdelávací program v Múzeu holokaustu v Seredi. Zameraný je na oboznámenie sa so židovskou kultúrou a dopadom holokaustu na život Židov na našom území. Všetky školy tak majú možnosť absolvovať prehliadku Múzea holokaustu a vypočuť si jednu z piatich tém vzdelávacieho program.

 Bratislavský samosprávny kraj dnes predstavil dokument „Monitoring potenciálnych liahnisk komárov v BSK“. Ten poukazuje na možné liahniska komárov a teda priamo na miesta, kde treba s hmyzom bojovať už v štádiu lariev. Župa v prípade, že bude hroziť množenie komárov, na tieto miesta aplikuje účinnú látku Bti, ktorá ničí iba larvy komárov a pre ostatnú prírodu je neškodná.