Blindfriendly Sobota 20. 1. 2018 | Meniny má Dalibor Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

ODBER NOVINIEK

Zadajte e-mailovú adresu, na ktorú sa budú zasielať novinky.
osobných údajov

KONTAKTY

PÔSOBNOSŤ

Pôsobnosť Odboru dopravy v oblasti cestnej dopravy a dráh vyplývajú zo zákona č. 56/2012 Z. z. o cestnej doprave v znení neskorších predpisov, zákona č. 513/2009 Z. z. o dráhach a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov, zákona č. 514/2009 Z. z. o doprave a dráhach v znení neskorších predpisov a v oblasti pozemných komunikácií zo zákona č. 135/1961 o pozemných komunikáciách v znení neskorších predpisov.
   

Doprava


 

 

Bratislavský samosprávny kraj (BSK) posilní počas vinobraní v Pezinku a Modre autobusovú dopravu, rovnako aj počas Slávnosti kapusty – Dni zelá v Stupave začiatkom októbra.

 Autobusovú stanicu v Šamoríne zrekonštruovala spoločnosť Slovak Lines, ktorá zabezpečuje prímestskú dopravu v Bratislavskom kraji, v spolupráci s mestom. Na obnovenej stanici sú cestujúcim k dispozícii nové služby, najmä v oblasti stravovania, a už dlhšie im slúži nová lekáreň.

 Predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo v sobotu 11. Augusta podpísal v obci Rohožník Memorandum o spolupráci medzi BSK, obcou Rohožník a spoločnosťami Holcim (Slovensko) a.s., Baumit spol. s r.o. a ALAS SLOVAKIA spol. s r.o.

 Obyvatelia Bratislavy a jej návštevníci môžu červené autobusy s nápisom „Slovak Lines Regio“ využiť ako výhodnú alternatívu k iným typom dopravy. Regionálny dopravca a Bratislavský samosprávny kraj dávajú do pozornosti cestujúcej verejnosti aj túto, zatiaľ menej známu, možnosť cestovania po Bratislave.

 Bratislavský samosprávny kraj opravil počas zimy 427,5 m2 výtlkov na cestách II. a III. triedy. Prioritu pri opravách výtlkov boli cesty II. triedy, v prvom rade hlavné ťahy, potom ostatné cesty vo vlastníctve župy.

 V júni minulého roka nezostal na tomto mieste po katastrofálnej povodni doslova kameň na kameni. Dnes tu stojí nová križovatka, dokonca lepšia, ako tá pred povodňou.Za účasti podpredsedu BSK Martina Bertu ju vysvetil farára Ján Buček.

Ide o skúšobnú prevádzku na stavbu „Trolejbusová trať Pražská - Hroboňova“

Akékoľvek podnety, týkajúce sa správy našich ciest II. a III. triedy v Bratislavskom samosprávnom kraji môžete nahlásiť na Centrálny dispečing: 02/ 4342 4108, alebo na ústredie Regionálnej správy ciest: 02/ 4342 4000, alebo na e-mail: info@rcba.sk.

 Počas tohtoročného Európskeho týždňa mobility usporiadal BSK prostredníctvom projektu PIMMS TRANSFER dve akcie, a to 17. septembra pre deti základných škôl kraja a 18. septembra pre širokú verejnosť – cyklistov, ktorí prišli svojou účasťou v cyklojazde z Vajnor do Devínskej Novej Vsi podporiť výstavbu nového cyklomostu medzi touto mestskou časťou Bratislavy a rakúskym Schlosshofom.

 V dňoch 30. a 31. august sa konala regionálna konferencia riaditeľov škôl a školských zariadení v zriaďovateľskej pôsobnosti BSK. V rámci programu zasadnutí štyroch sekcií štatutárnych zástupcov bol vyčlenený priestor na prezentáciu a popularizáciu projektu PIMMS TRANSFER.