Blindfriendly Utorok 23. 1. 2018 | Meniny má Miloš Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

ODBER NOVINIEK

Zadajte e-mailovú adresu, na ktorú sa budú zasielať novinky.
osobných údajov

KONTAKTY

   

Regionálny rozvoj a EÚ fondy


 

 

 Minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Ľubomír Jahnátek a predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo sa informovali o priebehu čerpania, vzájomnej spolupráci a o problémoch pri čerpaní eurofondov z operačného programu Bratislavský kra

 Naďalej je otvorená výzva na predkladanie projektových žiadosti v rámci Programu cezhranične spolupráce SK-AT 2007-2013, ktorá potrvá až do 27.3.2012.

Dovoľujeme si Vás pozvať na seminár ohľadne investičných možností vo Vojvodine v Srbsku, ktorý sa bude konať dňa 23. februára 2012 na pôde Úrade Bratislavského samosprávneho kraja, Sabinovská 16, Bratislava, so začiatkom o 9,00 hod.

 Úrad Bratislavského samosprávneho kraja v spolupráci s Trnavským samosprávnym krajom a s Ministerstvom pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR zorganizovali v rámci projektu RECOM SK-AT informačný seminár, ktorého sa zúčastnilo približne 70 účastníkov z Bratislavského a Trnavského kraja.

 Desiatka žiakov zo stredných odborných škôl (SOŠ) a gymnázií v pôsobnosti Bratislavského kraja získalo ocenenie od župana Pavla Freša za aktívnu účasť a najlepšie dosiahnuté výsledky v školskom projekte alternatívnej dopravy.

 Bratislavský samosprávny kraj prostredníctvom svojho zastúpenia v Bruseli zorganizoval v spolupráci so Stálym zastúpením SR pri EÚ v Bruseli dňa 10.decembra 2011 vianočné predstavenie „Vianočný príbeh anjela Rafaela“ v podaní Bratislavského bábkového divadla. Predstavenie sa konalo v priestoroch Stáleho zastúpenia SR pri EÚ v Bruseli a bolo určené predovšetkým deťom slovenskej komunity žijúcej v Bruseli.

 Predsedovia a primátori regiónov a miest Centrope chcú zlepšiť dopravné prepojenie regiónu. Závery summitu obsahujú konkrétne kroky, smerujúce k vytvoreniu komplexnej Stratégie pre dopravu a infraštruktúru Centrope. Politickému summitu Centrope predsedal vicežupan Ivo Nesrovnal.

 Predstavitelia regiónov susediacich s Bratislavským samosprávnym krajom (BSK) sa zídu na zajtrajšom summite Centrope v kaštieli v obci Tomášov. Ide o pravidelné stretnutie zástupcov regiónov a miest susediacich s BSK z Českej republiky, Maďarska a Rakúska.

 Dňa 9.11.2011 sa na Úrade BSK uskutočnil seminár „Európa 2020 – regionálne rozvojové stratégie na podporu rastu, zamestnanosti a konkurencieschopnosti: územie Bratislavského samosprávneho kraja.“

 Bratislavský samosprávny kraj zorganizoval dňa 21.9.2011 na ihrisku STaRZ-u na Drieňovej ulici v Bratislave v rámci Európskeho týždňa mobility 2011 podujatie s názvom Deň mobility pre ZŠ z regiónu BSK, ktoré je jednou z aktivít medzinárodného projektu PIMMS TRANSFER, financovaného z programu INTERREG IVC.