Blindfriendly Sobota 15. 12. 2018 | Meniny má Ivica Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu


 

 

 Premiérou opery W.A. Mozarta Čarovná flauta bol 14. júla 2010 v burgenlandskom kameňolome St. Margarethen otvorený už 15.ročník jedného z najväčších open air operných podujatí v Európe.

 V Divadle Aréna pokračuje 8. ročník Detskej univerzity Komenského druhou prednáškou pod názvom „Prečo od slnka vybledne tričko a farebné okná v kostole nie?“, ktorá sa uskutoční v stredu, 14. júla 2010.

Malokarpatská knižnica v Pezinku, ktorá je v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja, pripravila pre prázdninujúce deti zaujímavé podujatie, pod názvom „V knižnici sa nenudíme!“

 Malokarpatská knižnica v Pezinku, ktorá je v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja, pripravila na nedeľu 11. júla 2010 už 4. ročník Literárneho kolotoča v pezinskom zámockom parku.

 Slávnostnou imatrikuláciou dnes v Aule Univerzity Komenského na Šafárikovom nám. v Bratislave otvorili 8. ročník Detskej univerzity Komenského za účasti rektora UK v Bratislave doc. Františka Gahéra a riaditeľa Divadla Aréna Juraja Kukuru.

V snahe podporiť „ČISTEJŠÍ A KRAJŠÍ ŽIVOT NA SLOVENSKU“, rozhodli sa organizátori prestížneho Medzinárodného festivalu filmov o trvalo udržateľnom rozvoji – ekotopfilm, založiť pri jeho 35. ročníku V ROKU 2008 tradíciu každoročnej NÁRODNEJ ENVIROSÚŤAŽE a to vo vybraných súťažných kategóriách.

 Bratislavský samosprávny kraj, Malokarpatské múzeum Pezinok, Mesto Pezinok, OR Hasičského a záchranného zboru MV SR so sídlom v Pezinku a Slovenský skauting, 61. zbor OZ Modrý oblak Pezinok pripravili 24. jún 2010 od 19:00 do 24:00 hod. kultúrno-spoločenské podujatie s názvom Pálenie jánskych ohňov.

 Už po trinásty rok organizuje v Bratislave Cech detských folklórnych súborov Bratislavy a okolia v spolupráci s Malokarpatským osvetovým strediskom v Modre Medzinárodný festival detských folklórnych súborov Bratislava.

 Prvý ročník súťaže o najlepšie obnovenú historickú budovu malokarpatského regiónu, bol slávnostne vyhodnotený 4. marca v Informačnom centre vo Svätom Jure.