Blindfriendly Streda 16. 1. 2019 | Meniny má Kristína Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

KONTAKTY

PÔSOBNOSŤ

Pôsobnosť Oddelenia cestovného ruchu vyplýva zo zákona č.302/2001 Z.z. o samospráve vyšších územných celkov a jeho ustanovení §4 ods. (1) písm. m) o utváraní podmienok na rozvoj cestovného ruchu a koordinácii tohto rozvoja a § 5 o medzinárodnej spolupráci, zo zákona č. 416/2001 Z.z. o prechode niektorých pôsobností z orgánov štátnej správy na obce a vyššie územné celky, zo zákona č. 503/2001 Z.z. o podpore regionálneho rozvoja v znení neskorších predpisov a zo zákona č.91/2010 Z.z. o podpore cestovného ruchu v znení neskorších predpisov.
   

 

 

Dňa 15. augusta t. r. sa na Vajnorskom námestí na Roľníckej ulici uskutoční podujatie, ktoré je súčasťou Kultúrneho leta 2009. O 10.00 hod. bude prebiehať priateľský futbalový zápas medzi Vajnorami a družobným Brnom – Vinohrady na futbalovom ihrisku Pri struhe.

Národná agentúra pre rozvoj malého a stredného podnikania, národný kontaktný bod menovaný MH SR pre iniciatívu Európskej komisie, vyhlásila štvrtý ročník národného kola súťaže "Európske podnikateľské ocenenia". Do národného kola súťaže sa môžete zapojiť do 31. októbra a do európskeho kola do 15. decembra 2009.

V sobotu dňa 1. augusta t. r. sa v Pezinku koná 1. ročník medzinárodnej western show. Hlavným usporiadateľom tohtoročných pretekov je spoločnosť IRI AGROFOREST, a.s., v spolupráci so Slovenskou Asociáciou Western Ridingu a Rodea (SAWRR) a Slovenskou jazdeckou federáciou (SJF).

Istra centrum si pre Vás pripravil bohatý program na letné mesiace.

Na karnevale poslednú júnovú nedeľu v Senci padol veľkolepý rekord, aj keď zo začiatku to vyzeralo úplne inak. Okolo pol piatej sa spustil nespútaný lejak, nálada klesala a málokto veril, že slovenský rekord v počte masiek na jednom mieste sa v Senci na Veľkom letnom karnevale prekoná. Aj primátor Karol Kvál uviedol, že len dúfal...

Obec Veľké Leváre pripravila pre návštevníkov podujatie Habánsky hodový jarmok v Habánskom dvore na nedeľu 5. júla t. r., kde nebude chýbať ochutnávka habánskeho koláča, slávnostná svätá omša pred Habánskou kaplnkou, historická strelnica i šerm, rozprávka, hudobná skupina alebo pantomíma.

Navštívte atraktívne miesta v našom regióne a zapojte sa do hry o skvelé ceny...

Prvý letný deň nám skôr pripomínal príchod jesene, no Nové Mesto (MČ Bratislava), privítalo leto už 13. júna t.r. a počasie im skutočne prialo. Tradičné podujatie, Kultúrne leto, pritiahlo návštevníkov z blízkeho i ďalekého okolia, aby si na brehoch bratislavského jazera Kuchajda vychutnali bohatý program.