Blindfriendly Utorok 24. 4. 2018 | Meniny má Juraj Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

ODBER NOVINIEK

Zadajte e-mailovú adresu, na ktorú sa budú zasielať novinky.
osobných údajov

 

 

 BBD uvádza "lahôdku" pre malých aj veľkých - novú inscenáciu na motívy hry Barbier zo Sevilly – FIGARO. Premiéra 5. 2. 2010 o 18.00 hod.

V sobotu 30. januára od 10.00 do 20.00 h budú Malacky už po štvrtý raz dejiskom celoslovenskej tanečnej súťaže s medzinárodnou účasťou s názvom SALTARE ORBIS 2010.

Divadlo Ludus, ktoré je v zriaďovateľskej pôsobnosti BSK, uvedie 18. januára 2010 v priestoroch Heineken Tower Stage v Bratislave premiéru hry Pipi Dlhá pančucha. Pôvabnú rozprávku Astrid Lindgrenovej režijne spracoval Kamil Žiška a do hlavných úloh obsadil hercov Kristínu Mikulčíkovú - Farkašovú v alternácii s Michaelou Čilíkovou, ďalej Michala Rovňáka a Lenku Prokopovú.

Bratislava a Viedeň sa stala príťažlivá v dňoch po Mikulášskom sviatku nielen pre svoje lákavé vianočné trhy. V oboch mestách sa 6. až 10.decembra 2009 uskutočnila II. medzinárodná konferencia detských univerzít z celej Európy, tentoraz pod heslom "Bez hraníc". Konferencia, ktorú zorganizoval EUCU.NET dostala aj oficiálny, veľmi výstižný názov - Twin City konferencia, čím jej organizátori zdôraznili skutočnosť, že účastníci a hostia podujatia rokovali v oboch mestách na Dunaji.

Medzi všetky dobré deti pracovníkov Úradu Bratislavského kraja, ale aj ostatných záujemcov z radov divákov a priaznivcov Bratislavského bábkového divadla, zavítal dňa 9. decembra MIKULÁŠ.

S hlbokým zármutkom vám oznamujeme, že nás dňa 27. novembra 2009 navždy opustila výnimočná herečka a pedagogička Marta Žuchová, ktorá dlhé roky spolupracovala s Bratislavským bábkovým divadlom.

 „Komedie tak nevážna, že je to víc než komedie – je to ptákovina.“ Takto rovnomennú hru definoval jej režisér Ladislav Smoček. S jej premirétou sa predstavil v Prahe už v septembri t.r. a 9. decembra ju poprední českí herci Činoherného klubu (ČK) Ondřej Vetchý či Jaromír Dulava predstavia aj na divadelných doskách Divadla Aréna.