Blindfriendly Piatok 20. 4. 2018 | Meniny má Marcel Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

ODBER NOVINIEK

Zadajte e-mailovú adresu, na ktorú sa budú zasielať novinky.
osobných údajov

 

 

Malokarpatská knižnica v Pezinku pre vás pripravila množstvo podujatí, ktoré vám spestria chvíle počas mesiaca december.

 Mimoriadny divácky záujem vzbudil v súčasnej divadelnej sezóne ojedinelý projekt, ktorý uvádza Divadlo Aréna od októbra 2009. Práve toto divadlo, ktoré je v zriaďovateľskej pôsobnosti BSK, získalo exkluzívnu licenciu pre priame prenosy z Metropolitnej opery v New Yorku. Ako prvú si v Aréne diváci vychutnali TOSCU, neskôr nasledovala opera AIDA a TURANDOT. Do konca roka uvedú ešte HOFFMANOVE POVIEDKY.

V dňoch od 20. do 22. novembra t. r. sa v troch mestách budú konať koncerty slovenskej sakrálnej zborovej tvorby. V Bratislave sa jeden z nich uskutoční v Dóme sv. Martina v nedeľu 22. novembra t. r.

Občianske združenie AD UNA CORDA a EUTERPA FONTÁNKA vás pozývajú na 2. ročník cyklu benefičných koncertov na záchranu majstrovského historického organu v Pezinku. V dňoch od 19. do 21. novembra t. r. budete mať možnosť vo farskom kostole v Pezinku vidieť sériu hudobných predstavení.

 Príďte si pozrieť decembrovú nádielku predstavení, ktoré sú určené nielen pre deti.

 Po piatykrát pripravuje od stredy 18. novembra divadlo v pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja Astorka Korzo´90 festival, ktorý okrem predstavení domácich i zahraničných divadiel ponúka aj scénické rozhovory so známymi herečkami či výstavu mapujúcu jeho 5 ročnú existenciu.

Folklórne večery v Dome kultúry Zrkadlový háj sa stali už tradičnými stretnutiami s autentickou hudbou a gastronomickými domácimi špecialitami, ktoré pravidelne organizuje Bratislavský samosprávny kraj. Tentoraz sa v sobotu 7. novembra t. r. o 19.00 hodine spoločne stretnú viaceré folklórne telesá.

Medzinárodný festival súčasnej vážnej hudby otvorí v piatok 6. novembra t. r. svoj 10. ročník. Desaťdňový program prinesie množstvo interpretov slovenskej i svetovej produkcie. Podujatie je udalosťou bratislavského hudobného života, ktoré prináša na svetlo tvorbu zahraničných autorov, ale najmä súčasných slovenských hudobníkov. Tí mnohé diela vytvorili práve pre tento festival. Časť programu sa uskutoční aj v Divadle Aréna (zriaďovateľ BSK).

 Malokarpatské múzeum v Pezinku Vás pozýva na ďalšiu výstavu pod názvom „Nie je EMAIL ako e-mail“, ktorej vernisáž sa koná dňa 26. novembra t.r. o 17.00 hod. Výstava potrvá do 31. januára 2010.