Blindfriendly Pondelok 9. 12. 2019 | Meniny má Izabela Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

KONTAKTY

PÔSOBNOSŤ

Pôsobnosť Odboru dopravy v oblasti cestnej dopravy a dráh vyplývajú zo zákona č. 56/2012 Z. z. o cestnej doprave v znení neskorších predpisov, zákona č. 513/2009 Z. z. o dráhach a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov, zákona č. 514/2009 Z. z. o doprave a dráhach v znení neskorších predpisov a v oblasti pozemných komunikácií zo zákona č. 135/1961 o pozemných komunikáciách v znení neskorších predpisov.
   

Doprava


 

 

 Počas tohtoročného Európskeho týždňa mobility usporiadal BSK prostredníctvom projektu PIMMS TRANSFER dve akcie, a to 17. septembra pre deti základných škôl kraja a 18. septembra pre širokú verejnosť – cyklistov, ktorí prišli svojou účasťou v cyklojazde z Vajnor do Devínskej Novej Vsi podporiť výstavbu nového cyklomostu medzi touto mestskou časťou Bratislavy a rakúskym Schlosshofom.

 V dňoch 30. a 31. august sa konala regionálna konferencia riaditeľov škôl a školských zariadení v zriaďovateľskej pôsobnosti BSK. V rámci programu zasadnutí štyroch sekcií štatutárnych zástupcov bol vyčlenený priestor na prezentáciu a popularizáciu projektu PIMMS TRANSFER.

 BSK pozýva obyvateľov kraja na spoločnú cyklojazdu Bratislavou, ktorá je súčasťou Európskeho týždňa mobility. Účastníci cyklojazdy z Vajnor do Devínskej Novej Vsi podporia zároveň dlho očakávaný projekt výstavby cyklomosta medzi Schloshoffom a Devínskou Novou Vsou.

Predstavitelia Bratislavského samosprávneho kraja sa v dňoch 12. až 15. apríla 2010 zúčastnili 2. Master Class- interaktívneho seminára k projektu PIMMS Transfer v Štokholme.

 24. februára 2010 sa uskutočnilo na pôde BSK pracovné stretnutie v rámci projektu PIMMS TRANSFER, tzv. mentoring workshop, na ktorom svoje prezentácie uviedli partneri projektu z Veľkej Británie, Talianska a Nemecka.

Cestári zasahovali v pezinskom okrese, najmä na horskom priechode Pezinská baba, kde sa na ceste tvorila kašovitá vrstva snehu do 3 cm. Priemerná teplota sa pohybovala v plusových hodnotách od 1 do 3 °C, fúkal len slabý vietor, takže cesty v regióne boli mokré a zjazdné. Počas včerajšieho dňa neboli hlásené žiadne mimoriadne udalosti ani havárie z dôvodu neudržiavaných ciest.

Predčasný príchod zimného počasia, silný vietor ani prvý sneh cestárov Bratislavského samosprávneho kraja nezaskočili.

Na zastávke Patrónka v Bratislave, neďaleko zastávky MHD, pribudli dva nové prístrešky pre cestujúcich prímestskou dopravou. Obyvatelia neďalekých obcí zo Záhoria ale aj Bratislavčania tak budú môcť o niečo pohodlnejšie čakať na svoje spoje.

Bratislavský samosprávny kraj v rámci niekoľkomesačného projektu Pimms Transfer v spolupráci s mestom Senec zorganizovali v sobotu 19. septembra t. r. od 14.00 hod. športovo-zábavné popoludnie pre deti aj dospelých. Podujatie pripravili v rámci celoeurópskej iniciatívy Európskeho týždňa mobility, ktorá sa každoročne koná od 16. do 22. septembra a do ktorej sa zapájajú miestne samosprávy a obce vo viac ako 40 krajinách Európy.

Nájsť riešenie pre kultúrnejšie čakanie na spoj prímestskej dopravy na bratislavskej Patrónke bolo snahou stretnutia, ktoré minulý týždeň zvolal Bratislavský samosprávny kraj. Regionálna autobusová doprava spadá do kompetencií Bratislavského samosprávneho kraja len v rozsahu uhrádzania tzv. výkonov vo verejnom záujme. Napriek tomu vzhľadom na veľký záujem cestujúcej verejnosti vstúpi predseda BSK Vladimír Bajan do rokovania so spoločnosťou JCDecaux, ktorá zabezpečuje prístrešky pre hlavné mesto.