Blindfriendly Streda 1. 4. 2020 | Meniny má Hugo Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

KONTAKTY

PÔSOBNOSŤ

Oddelenie zahraničných vzťahov, protokolu a európskych záležitostí spolu s detašovaným pracoviskom v Bruseli plní úlohy na úseku zahraničných vzťahov Bratislavského samosprávneho kraja a jeho orgánov,
   

Zahraničné vzťahy a Európske záležitosti


 

 

Ochrana vodných zdrojov, voda a jej hospodársky význam, využitie geotermálnych prameňov, ochrana územia v čase povodní. Aj to témy 10. zasadnutia francúzsko – slovenskej decentralizovanej spolupráce, ktoré sa uskutočnilo v dňoch od 10. júna do 14. júna 2009 v malej horskej dedine Saint-Lary, na území francúzskeho Departmentu Horné Pyreneje.

Poznáte petang, kolektívnu hru, ktorá pochádza z južného Francúzska? V stredu 10. júna t.r. sa môžete zapojiť do Medzinárodného petangového turnaja, ktorý organizujú Bratislavský samosprávny kraj a Domov sociálnych služieb pre deti a dospelých MEREMA, Modra – Harmónia.

V dňoch 27. a 28. mája t.r. sa desiati žiaci zo Základnej školy v Moste pri Bratislave sa na vlastné oči presvedčili, ako vyzerajú a ako fungujú najdôležitejšie Európske inštitúcie. Cestu pre nich zorganizovala riaditeľka školy Lenka Holíková s pedagógmi a BSK sa o nich postaral v Bruseli.

V piatok 29. mája t.r. privíta predseda BSK Vladimír Bajan riaditeľov a zástupcov odborov ministerstiev financií a štátnej pokladnice Uzbekistanu.

Vo štvrtok 28. mája navštívia zástupcovia samospráv z Bulharska Bratislavský samosprávny kraj, aby získali vedomosti o čerpaní prostriedkov z fondov Európskej únie.

V dňoch 10. až 14. júna t.r. sa v francúzskom Saint-Lary, v departmente Horné Pyreneje, uskutoční 10. konferencia pre rozvoj francúzsko-slovenskej decentralizovanej spolupráce, na ktorej sa zúčastní aj Bratislavský samosprávny kraj.

 Počas dnešnej oficiálnej návštevy Slovenskej republiky sa predseda vlády spolkovej krajiny Burgenland Hans Niessl stretol aj s predsedom Bratislavského samosprávneho kraja Vladimírom Bajanom.

V galérii Garden Art, ktorá sa nachádza v mestskej časti Šanghaja Baoshan, sa dňa 9. mája 2009 uskutočnila vernisáž výstavy akademického maliara Stanislava Harangóza s názvom „Most priateľstva“. Výstava, ktorá potrvá až do konca septembra 2009, je ponímaná ako súčasť kultúrnej výmeny medzi partnerskými regiónmi – Bratislavským samosprávnym krajom a Regiónom – mestom Šanghaj.

Podporte Fond Dr. Klauna, ktorý pomáha dlhodobo chorým a opusteným deťom. Je to veľmi jednoduché. Zúčastnite sa benefičnej bicyklovej jazdy zakúpením si štartovného vo výške 10€.

Deň otvorených dverí je každoročným zaujímavým podujatím, ktoré poskytuje množstvo informácií o činnosti európskych inštitúcií a myslí aj na rôznorodú jazykovú výbavu účastníkov. Interaktívnou formou prostredníctvom kvízov a hier sa snaží zaujať širokú vekovú škálu návštevníkov. Kultúrny program dotvára atmosféru podujatia so silným dôrazom na kreativitu, nakoľko rok 2009 je rokom tvorivosti a inovácie. Obyvatelia a návštevníci mesta majú možnosť prísť sa pozrieť do európskych inštitúcií ako Výbor regiónov, Rada Európskej Únie, Európsky parlament alebo Európska komisia.