Blindfriendly Štvrtok 9. 4. 2020 | Meniny má Milena Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

KONTAKTY

PÔSOBNOSŤ

V súlade so zákonom č. 416/2001 Z. z. o prechode niektorých pôsobností na obce a vyššie územné celky prešli dňom 1.7.2002 kompetencie v oblasti stredného školstva na Bratislavský samosprávny kraj.
   

Školstvo, mládež a šport


 

 

Na krajskej prehliadke prác Stredoškolskej odbornej činnosti získala žiačka Kristína Demovičová 1. miesto a na celoštátnej prehliadke 2. miesto s prácou „Školský poriadok ako výchovný, vzdelávací a motivačný prostriedok stredoškolskej mládeže“ .

 V rámci prednáškového cyklu, ktorý organizuje Bratislavský samosprávny kraj v spolupráci s vedcami zo Slovenskej akadémie vied a Slovenskej technickej univerzity, si žiaci viacerých škôl v pôsobnosti BSK vypočuli dňa 17. 5. 2016 prednášku Ing. Viliama Nováka, DrSc., z Ústavu hydrológie SAV na tému „Prečo sa voda na Zemi nikdy neminie“.

Spojená škola Ivanka pri Dunaji pozýva

 10. jubilejný ročník celoslovenskej súťaže vizážistiek bol pre Strednú odbornú školu na Račianskej 105 úspešný, žiačky školy Aneta Lapšanská a Andrea Zbudilová získali 2. a 3. miesto v kategórii make-up Lady Gaga – American horor stories.

Dvaja žiaci SOŠ chemickej – Dominik Juračka a Marián Pevný dosiahli ďalší významný úspech. Na základe ich umiestnenia na 1.mieste v krajskom kole SOČ postúpili do celoštátneho kola, kde získali opäť 1. miesto v kategórii chémia a potravinárstvo.

 Dňa 29.4.2016 sa konal Deň podpory remesiel 2016 v Trenčíne pod záštitou poslanca NR SR Mgr. Braniho Gröhlinga, ktorým vyvrcholil 10.ročník projektu EDUCATION zameraného na zlepšenie úrovne odborného vzdelávania na Slovensku a jeho propagáciu medzi žiakmi, zamestnávateľmi a rodičmi. V rámci Dňa sa konala celoslovenská súťaž kaderníkov a vizážistov, na ktorej sa zúčastnila Stredná odborná škola na Svätoplukovej 2 v Bratislave. Žiačky opäť preukázali svoju tvorivosť a originalitu. V náročnej konkurencii škola získala dve ocenenia.

 Koncom apríla 2016 sa v Bratislave uskutočnilo celoštátne kolo v stredoškolskej odbornej činnosti

 V dňoch 22. a 23. apríla 2016 sa uskutočnilo vyhodnotenie 21. ročníka celoslovenskej novinárskej súťaže stredoškolákov a vysokoškolákov Štúrovo pero v rámci XXX. ročníka Štúrovho Zvolena. Túto súťaž si nemohli nechať ujsť ani žiaci zo Školského internátu pri SOŠ technickej, Vranovskej 4 v Bratislave, ktorí už po 4x prezentovali časopis REFLEKT a to úspešne.