Blindfriendly Streda 25. 4. 2018 | Meniny má Marek Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

ODBER NOVINIEK

Zadajte e-mailovú adresu, na ktorú sa budú zasielať novinky.
osobných údajov

 

 

Príbeh, ktorý núti zamyslieť sa nad nespravodlivosťou sveta. Podnetom na usporiadanie charitatívneho koncertu Cigánskych diablov vznikol z chuti pomôcť iným a napraviť tak nežičlivý osud chlapca menom Peťko. Nad koncertom, ktorý sa uskutoční dňa 6. júla t. r. o 19.00 hod. v divadle Aréna, prevzal záštitu predseda BSK Vladimír Bajan.

Na piatich scénach II. ročníka Sviatku hudby, ktorý sa konal 21. júna 2009, predviedla viac ako stovka prevažne domácich účinkujúcich skoro 400 divákom asi 15 hodín programu. Lozorno tento víkend hralo, spievalo a tancovalo spolu s tisíckami ľudí na celom svete, s podporou obce i Bratislavského samosprávneho kraja.

Záštitu nad ním prevzal predseda BSK Vladimír Bajan a to aj vzhľadom na skutočnosť, že práve v tomto roku oslavuje spoluorganizátor DUK - Univerzita Komenského - svoje 90. výročie. Tento projekt je jedným z piatich najlepších podobných v celej Európe a jeho iniciátori - Juraj Kukura, riaditeľ Divadla Aréna a Doc.PhDr. František Gahér, Csc., rektor Univerzity Komenského v Bratislave už stáli aj pri zrode detských univerzít v zahraničí.

V sobotu 27. júna t. r. sa v priestoroch Sadu Janka Kráľa opäť uskutoční podujatie ,,Ubránili sme sa“ pripomínajúce obliehanie Bratislavy francúzskym cisárom Napoleonom I., ktoré sa udialo v roku 1809. V poradí už 7. ročník historickej pripomienky bitky je určený pre verejnosť a pripomína 200. výročie tejto udalosti. Projekt finančne podporil aj BSK.

 Dňa 5. júla t. r. o 15.00 hodine sa v kostole Sv. Štefana v Stupave koná Prehliadka speváckych zborov. Na podujatie Vás pozývajú Bratislavský samosprávny kraj, Malokarpatské osvetové stredisko v Modre, Mesto Stupava, MKIC Stupava a Rímsko-katolícky úrad Stupava.

Prvý letný deň nám skôr pripomínal príchod jesene, no Nové Mesto (MČ Bratislava), privítalo leto už 13. júna t.r. a počasie im skutočne prialo. Tradičné podujatie, Kultúrne leto, pritiahlo návštevníkov z blízkeho i ďalekého okolia, aby si na brehoch bratislavského jazera Kuchajda vychutnali bohatý program.

V Bratislavskom samosprávnom kraji sa po druhýkrát uskutočnil Európsky sviatok hudby, ktorého korene sa viažu k 21. júnu 1982 vo Francúzsku. Postupne sa s pribúdajúcimi rokmi rozširuje sviatok hudby do celej Európy, pretože ľudia hudbu milujú a hudba je súčasťou ich života. BSK aj v tomto roku vyzval amatérov i profesionálov, hudobné skupiny i sólistov, hráčov na rôzne hudobné nástroje i spevákov, aby spoločne oslávili hudobný sviatok. V tomto roku sa do Európskeho sviatku hudby zapojili viaceré mestá a obce.

 Aj toto leto sa Divadlo Aréna a Univerzita Komenského v Bratislave rozhodli zorganizovať Detskú univerzitu Komenského. Ide už o 7. ročník podujatia, ktoré bolo uvedené prvý krát na Slovensku v roku 2003 z iniciatívy Juraja Kukuru, riaditeľa Divadla Aréna a Františka Gahéra, rektora Univerzity Komenského v Bratislave. Záštitu nad podujatím prevzal Vladimír Bajan, predseda Bratislavského samosprávneho kraja.

Výstava, ktorá nesie názov Sídelné mestá regiónov krajín V4, je projektom Bratislavského samosprávneho kraja. Už niekoľko rokov šíri informácie o stredoeurópskych krajinách V4 prostredníctvom výstav inštalovaných v rôznych mestách Európy. Tentoraz sa presúva do Maďarského kultúrneho inštitútu v Bukurešti a potrvá do 30. júna t. r.

V dňoch od 12. júna do 14. júna t. r. sa uskutoční 6. ročník Keramických trhov v Pezinku, ktoré prezentujú majstrovstvo výrobcov keramiky rôznych štýlov zo Slovenska aj zahraničia. Podujatie sa uskutoční aj vďaka podpore predsedu BSK Vladimíra Bajana.