Blindfriendly  22. 7. 2018 | Meniny má Magdaléna Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu


 

 

V pondelok 25. mája t. r. o 16.00 hodine sa vo Farskom centre v Bratislave – Lamač uskutoční vernisáž obrazov dvoch umelcov - Barbary Tomanovej a Bedřicha Matouška. Podujatie organizuje Domov sociálnych služieb pre dospelých a zariadenie podporovaného bývania Rozsutec, ktoré je v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja. Výstava nesie názov Hľadanie svetla.

Výsledkom spoločného úsilia Ministerstva kultúry SR, British Council a britského Visiting Arts je spustenie nového webového portálu Kultúrny profil Slovenska, ktoré v marci tohto roku uviedlo MK SR do prevádzky.

V dňoch od 28. mája do 31. mája t. r. sa koná 12. ročník Medzinárodného festivalu detských folklórnych súborov. Organizátorom podujatia je Cech detských folklórnych súborov Bratislavy a okolia. Bratislavský samosprávny kraj (BSK) finančne toto podujatie podporil a zároveň predseda BSK Vladimír Bajan nad ním prevzal záštitu.

 Bratislavský samosprávny kraj a Malokarpatské osvetové stredisko každoročne usporadúvajú Hviezdoslavov Kubín, ktorý sa uskutoční dňa 20. mája t. r. Karol a Ľudovít Štúrovci, Ján Kalinčiak, Ján Smrek, Lýdia Vadkerti – Gavorníková, Vincent Šikula. To je iba niekoľko najvýznamnejších majstrov slova, ktorých život a dielo sú nerozlučne spojené s Modrou.

 Dňa 29. mája t. r. o 10.00 hodine a 18.00 hodine sa koná premiéra hry Krása nevídaná. Bratislavské bábkové divadlo tak opäť ponúka kvalitné predstavenie pod režisérskou taktovkou Kamila Žišku. Hru preložil Jozef Mokoš z ruského originálu od Jevgenija Speranskijeho.

 Kultúrny dom v Slovenskom Grobe bol v sobotu 16. mája t. r. miestom zápolenia amatérskych spevákov populárnej piesne o titul Malokarpatský slávik 2009. Túto obľúbenú súťaž každý rok pripravuje Bratislavský samosprávny kraj a Malokarpatské osvetové stredisko v Modre.

 Trojdňový maratón umeleckého slova - Bratislavské metamorfózy 2009 sa konal v dňoch od 12. do 14. mája t. r. Túto jarnú krajskú súťažnú prehliadku v prednese poézie a prózy každoročne organizuje Bratislavský samosprávny kraj a Malokarpatské osvetové stredisko. V Spoločenskom dome v Prievoze sa predstavilo 54 recitátorov a dva detské recitačné kolektívy.

Počas víkendových dní od 23. až 24. mája t. r. sa bude konať podujatie, ktorá má už štvorročnú tradíciu. Tohto roku sa festival predĺži na tri dni, so začiatkom už v piatok podvečer. Tí, ktorí sa už zúčastnili Červenokamenskej šermovačky vedia, že čas na hrade sa zastaví a vráti sa o niekoľko storočí naspäť do obdobia stredovekých miest. Vďaka profesionálnym aj amatérskym súborom sa môžu návštevníci nadýchať historickej atmosféry, interaktívne sa zapojiť do hier, zabaviť a oddýchnuť si v príjemnom prostredí Hradu na Červenom kameni.

Pri príležitosti Medzinárodného dňa múzeí sa v sobotu 16. mája uskutoční dnes už tradičné podujatie, Noc múzeí a galérií. Tento raz spoločne v 80 múzeách a galériách celého Slovenska. Piatym ročníkom podujatia sa Slovensko pridá k dvom tisícom európskych múzeí a galérií, ktoré si tak pripomenú svoj sviatok – Medzinárodný deň múzeí. Aj v Bratislave v sobotu 16. mája 2009 sa bude ponocovať a oslavovať. Spolu takmer 100 rôznych sprievodných aktivít možno absolvovať na 30 miestach Bratislavy v 70 expozíciách a výstavách. Tohto roku sa do podujatie zapojilo aj Divadlo Aréna.

Noc múzeí je po roku opäť tu. Uskutoční sa v sobotu dňa 16. mája t. r. v juhovýchodnom krídle hradu. Kurátori a konzervátor múzea Vám okrem iného predstavia predmety, ktoré najnovšie zakúpili pre hrad. Budete si môcť vyskúšať pečatenie voskom, ako aj písanie na písacom stroji z prvej polovice minulého storočia. Dozviete sa o reštaurovaní rokokového salóna alebo ktoré obrazy sme v minulom roku úspešne zreštaurovali.