Blindfriendly Štvrtok 19. 4. 2018 | Meniny má Jela Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

ODBER NOVINIEK

Zadajte e-mailovú adresu, na ktorú sa budú zasielať novinky.
osobných údajov

 

 

Pri príležitosti Medzinárodného dňa múzeí sa v sobotu 16. mája uskutoční dnes už tradičné podujatie, Noc múzeí a galérií. Tento raz spoločne v 80 múzeách a galériách celého Slovenska. Piatym ročníkom podujatia sa Slovensko pridá k dvom tisícom európskych múzeí a galérií, ktoré si tak pripomenú svoj sviatok – Medzinárodný deň múzeí. Aj v Bratislave v sobotu 16. mája 2009 sa bude ponocovať a oslavovať. Spolu takmer 100 rôznych sprievodných aktivít možno absolvovať na 30 miestach Bratislavy v 70 expozíciách a výstavách. Tohto roku sa do podujatie zapojilo aj Divadlo Aréna.

Noc múzeí je po roku opäť tu. Uskutoční sa v sobotu dňa 16. mája t. r. v juhovýchodnom krídle hradu. Kurátori a konzervátor múzea Vám okrem iného predstavia predmety, ktoré najnovšie zakúpili pre hrad. Budete si môcť vyskúšať pečatenie voskom, ako aj písanie na písacom stroji z prvej polovice minulého storočia. Dozviete sa o reštaurovaní rokokového salóna alebo ktoré obrazy sme v minulom roku úspešne zreštaurovali.

 Dňa 7. mája t.r. poteší Divadlo Astorka/Korzo´90 milovníkov divadla a uvedie premiéru hry Petra Pavlaca Červená princezná.

Výstava víťazných prác z krajského kola 46. ročníka súťaže neprofesionálnej výtvarnej tvorby je od 5. do 16. mája inštalovaná v Stredisku kultúry Bratislava – Nové Mesto na Vajnorskej ulici.

Mesto Malacky v spolupráci s miestnym centrom kultúry a turistickou informačnou kanceláriou pripravilo na prvý májový deň širokú paletu kultúrnych, zábavných a športových aktivít pre všetky vekové kategórie. Podujatie sa koná pravidelne od roku 2001.

V dňoch 23. apríla až 25. apríla t. r. sa v Slovenskom kultúrnom inštitúte v Ríme uskutočnila výstava, ktorá z Talianska putuje do ďalších 8 európskych miest. Cieľom projektu je šíriť podrobné informácie o stredoeurópskych krajinách V4 prostredníctvom ich regiónov v jednotlivých štátoch EÚ.

 V dňoch 10. júna až 14. júna t. r. sa uskutoční festival Sused je najbližšia rodina. Organizátorom festivalu je Bratislavské bábkové divadlo a garantom je Bratislavský samosprávny kraj.

 Dňa 5. mája t. r. o 19. 00 sa na scéne Divadle Ludus uskutoční premiéra hry pod názvom v ELIPSE SPI LEv. Obsah nákupného vozíka nad preponou sa rovná súčtu nákupných vozíkov nad obidvoma odvesnami. Toto i oveľa viac sa dá pochopiť v obchodnom centre, kde v elipse spí lev a neplatia matematické, ani fyzikálne zákony. Na mieste, kde sa všedný deň mení na poéziu, poézia na divadlo a divadlo na všedný deň.

Priestory bývalej jazdiarne hradu Červený Kameň budú 8. mája patriť netradičnému spojeniu módy a vína. Na popoludňajšie sviatočné stretnutie s nádychom histórie i súčasného umenia nazvané móda a víno pozýva Vladimír Bajan, predseda Bratislavského samosprávneho kraja, Združenie Malokarpatská vínna cesta®, SNM - Múzeum Červený Kameň a Malokarpatské osvetové stredisko v Modre.

 V dňoch 11. mája až 16. mája t. r. sa uskutoční festival pod názvom Nová dráma/New Drama 2009. Prebiehať bude v priestoroch Divadla Aréna. Záštitu nad festivalom prevzal aj predseda Bratislavského samosprávneho kraja Vladimír Bajan.