Blindfriendly Sobota 28. 3. 2020 | Meniny má Soňa Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu


 

 

držiteľ mimoriadnej ceny predsedu BSK v roku 2009

V dňoch od 10. do 16. augusta t. r. sa na 52. Medzinárodnom folklórnom festivale v Confolens predstaví folklórny súbor Gymnik pri FTVŠ UK. Bol vybraný ako oficiálny predstaviteľ ľudového umenia na Slovensku na základe výberového konania odbornej komisie CIOFF (Medzinárodný výbor folklórnych festivalov a ľudového umenia). Jeho účasť finančne podporil aj Bratislavský samosprávny kraj.

 V dňoch od 3. do 7. augusta organizuje Divadlo LUDUS vo svojom novom pôsobisku - v Heineken Tower Stage na Pribinovej ulici v Bratislave - divadelný workshop pod názvom Podmorský svet.

Na karnevale poslednú júnovú nedeľu v Senci padol veľkolepý rekord, aj keď zo začiatku to vyzeralo úplne inak. Okolo pol piatej sa spustil nespútaný lejak, nálada klesala a málokto veril, že slovenský rekord v počte masiek na jednom mieste sa v Senci na Veľkom letnom karnevale prekoná. Aj primátor Karol Kvál uviedol, že len dúfal...

Príbeh, ktorý núti zamyslieť sa nad nespravodlivosťou sveta. Podnetom na usporiadanie charitatívneho koncertu Cigánskych diablov vznikol z chuti pomôcť iným a napraviť tak nežičlivý osud chlapca menom Peťko. Nad koncertom, ktorý sa uskutoční dňa 6. júla t. r. o 19.00 hod. v divadle Aréna, prevzal záštitu predseda BSK Vladimír Bajan.

Na piatich scénach II. ročníka Sviatku hudby, ktorý sa konal 21. júna 2009, predviedla viac ako stovka prevažne domácich účinkujúcich skoro 400 divákom asi 15 hodín programu. Lozorno tento víkend hralo, spievalo a tancovalo spolu s tisíckami ľudí na celom svete, s podporou obce i Bratislavského samosprávneho kraja.

Záštitu nad ním prevzal predseda BSK Vladimír Bajan a to aj vzhľadom na skutočnosť, že práve v tomto roku oslavuje spoluorganizátor DUK - Univerzita Komenského - svoje 90. výročie. Tento projekt je jedným z piatich najlepších podobných v celej Európe a jeho iniciátori - Juraj Kukura, riaditeľ Divadla Aréna a Doc.PhDr. František Gahér, Csc., rektor Univerzity Komenského v Bratislave už stáli aj pri zrode detských univerzít v zahraničí.

V sobotu 27. júna t. r. sa v priestoroch Sadu Janka Kráľa opäť uskutoční podujatie ,,Ubránili sme sa“ pripomínajúce obliehanie Bratislavy francúzskym cisárom Napoleonom I., ktoré sa udialo v roku 1809. V poradí už 7. ročník historickej pripomienky bitky je určený pre verejnosť a pripomína 200. výročie tejto udalosti. Projekt finančne podporil aj BSK.

 Dňa 5. júla t. r. o 15.00 hodine sa v kostole Sv. Štefana v Stupave koná Prehliadka speváckych zborov. Na podujatie Vás pozývajú Bratislavský samosprávny kraj, Malokarpatské osvetové stredisko v Modre, Mesto Stupava, MKIC Stupava a Rímsko-katolícky úrad Stupava.

Prvý letný deň nám skôr pripomínal príchod jesene, no Nové Mesto (MČ Bratislava), privítalo leto už 13. júna t.r. a počasie im skutočne prialo. Tradičné podujatie, Kultúrne leto, pritiahlo návštevníkov z blízkeho i ďalekého okolia, aby si na brehoch bratislavského jazera Kuchajda vychutnali bohatý program.