Blindfriendly Sobota 15. 12. 2018 | Meniny má Ivica Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu


 

 

 V sobotu dňa 30. mája t. r. predstavilo Divadlo Aréna, ktoré je v zriaďovateľskej pôsobnosti BSK, novú hru Petra Pavlaca CIRKUS.

 Už tento piatok dňa 29. mája ožijú v Bratislavskom bábkovom divadle bábky, ktoré Vás prevedú rozprávkovým svetom. Hru preložil Jozef Mokoš z ruského originálu od Jevgenija Speranskijeho, pod režisérskou taktovkou Kamila Žišku.

Slávnosti, ktoré sa konajú pri príležitosti 400. výročia založenia poddanskej obce Kráľová, sa uskutočnia v dňoch od štvrtka 28. mája do nedele 31. mája t.r.

V pondelok 25. mája t. r. o 16.00 hodine sa vo Farskom centre v Bratislave – Lamač uskutoční vernisáž obrazov dvoch umelcov - Barbary Tomanovej a Bedřicha Matouška. Podujatie organizuje Domov sociálnych služieb pre dospelých a zariadenie podporovaného bývania Rozsutec, ktoré je v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja. Výstava nesie názov Hľadanie svetla.

Výsledkom spoločného úsilia Ministerstva kultúry SR, British Council a britského Visiting Arts je spustenie nového webového portálu Kultúrny profil Slovenska, ktoré v marci tohto roku uviedlo MK SR do prevádzky.

V dňoch od 28. mája do 31. mája t. r. sa koná 12. ročník Medzinárodného festivalu detských folklórnych súborov. Organizátorom podujatia je Cech detských folklórnych súborov Bratislavy a okolia. Bratislavský samosprávny kraj (BSK) finančne toto podujatie podporil a zároveň predseda BSK Vladimír Bajan nad ním prevzal záštitu.

 Bratislavský samosprávny kraj a Malokarpatské osvetové stredisko každoročne usporadúvajú Hviezdoslavov Kubín, ktorý sa uskutoční dňa 20. mája t. r. Karol a Ľudovít Štúrovci, Ján Kalinčiak, Ján Smrek, Lýdia Vadkerti – Gavorníková, Vincent Šikula. To je iba niekoľko najvýznamnejších majstrov slova, ktorých život a dielo sú nerozlučne spojené s Modrou.

 Dňa 29. mája t. r. o 10.00 hodine a 18.00 hodine sa koná premiéra hry Krása nevídaná. Bratislavské bábkové divadlo tak opäť ponúka kvalitné predstavenie pod režisérskou taktovkou Kamila Žišku. Hru preložil Jozef Mokoš z ruského originálu od Jevgenija Speranskijeho.

 Kultúrny dom v Slovenskom Grobe bol v sobotu 16. mája t. r. miestom zápolenia amatérskych spevákov populárnej piesne o titul Malokarpatský slávik 2009. Túto obľúbenú súťaž každý rok pripravuje Bratislavský samosprávny kraj a Malokarpatské osvetové stredisko v Modre.