Blindfriendly Streda 25. 4. 2018 | Meniny má Marek Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

ODBER NOVINIEK

Zadajte e-mailovú adresu, na ktorú sa budú zasielať novinky.
osobných údajov

 

 

Pre všetkých záujemcov, ktorí uvažujú o predložení žiadostí o grant v rámci programu Kultúra alebo majú záujem o informácie o ňom, pripravuje KKB Slovensko sériu informačných seminárov v nasledujúcich slovenských mestách:

 Pezinské kultúrne centrum žilo 1. apríla t. r. filmom a videom. Bratislavský samosprávny kraj a Malokarpatské osvetové stredisko so sídlom v Modre tu usporiadali každoročnú krajskú súťaž a prehliadku amatérskej filmovej tvorby CINEAMA 2009.

Noc s Andersenom je veľkolepé medzinárodné podujatie pre deti, do ktorého sa tento rok zapojilo viac ako 100 slovenských knižníc. Koná sa v noci z 3. na 4. apríla t. r. a je venované Medzinárodnému dňu detskej knihy na počesť narodenia veľkého dánskeho rozprávkara Hansa Christiana Andersena.

 Bratislavský samosprávny kraj a Malokarpatské osvetové stredisko pripravili pre všetkých záujemcov doslova divadelnú nedeľu. Dávka takéhoto pokušenia Vás čaká dňa 5. apríla t. r. v Pezinskom kultúrnom centre pod názvom Divadelné konfrontácie 2009.

Dňa 1. apríla t. r. sa uskutoční celoštátna trojstupňová súťažná prehliadka amatérskej filmovej tvorby v Pezinskom kultúrnom centre v malej sále. Podujatie vyhlasovalo Národné osvetové centrum v Bratislave a realizuje ho Malokarpatské osvetové stredisko v Modre a Ústav amatérskej umeleckej tvorby NOC.

 Kultúrny dom v Senci po dva dni patril účastníkom krajskej prehliadky detskej dramatickej tvorivosti a ochotníckeho divadla dospelých hrajúcich pre deti. V dňoch 25. a 26. marca t. r.ju usporiadal Bratislavský samosprávny kraj a Malokarpatské osvetové stredisko v Modre.

Každoročne o tomto čase je jeden týždeň zasvätený slovenským knižniciam a jej čitateľom. Sériu podujatí pripravila v dňoch od 23. do 28. marca t. r. Malokarpatská knižnica v Pezinku, ktorá je v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja.

 Bratislavský samosprávny kraj a Malokarpatské osvetové stredisko v Modre usporiadali 22. marca v Slovenskom Grobe krajskú prehliadku detských folklórnych súborov nášho regiónu Vrť sa dievča.

 V dňoch 6. a 7. apríla t. r. sa uskutoční svetová premiéra novej divadelnej hry Jána Nováka pod názvom Tolstoj a peniaze. Naštudovalo ju Divadlo Astorka Korzo´90, ktoré je v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja.

 Herečky z divadla Aréna sa predstavia v – pre ne naozaj netradičných úlohách - ako kvetinárky. Stane sa tak v pondelok 30. marca 2009 popoludní od 15.00 hodiny v kvetinárstve Orchidea na Hlavnom námestí v Bratislave. Anka Šišková a Oľga Belešová sa takto originálne predstavia v rámci propagácie komédie Boh masakra, v ktorej účinkujú.