Blindfriendly Piatok 10. 4. 2020 | Meniny má Igor Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu


 

 

 Dňa 29. mája t. r. o 10.00 hodine a 18.00 hodine sa koná premiéra hry Krása nevídaná. Bratislavské bábkové divadlo tak opäť ponúka kvalitné predstavenie pod režisérskou taktovkou Kamila Žišku. Hru preložil Jozef Mokoš z ruského originálu od Jevgenija Speranskijeho.

 Kultúrny dom v Slovenskom Grobe bol v sobotu 16. mája t. r. miestom zápolenia amatérskych spevákov populárnej piesne o titul Malokarpatský slávik 2009. Túto obľúbenú súťaž každý rok pripravuje Bratislavský samosprávny kraj a Malokarpatské osvetové stredisko v Modre.

 Trojdňový maratón umeleckého slova - Bratislavské metamorfózy 2009 sa konal v dňoch od 12. do 14. mája t. r. Túto jarnú krajskú súťažnú prehliadku v prednese poézie a prózy každoročne organizuje Bratislavský samosprávny kraj a Malokarpatské osvetové stredisko. V Spoločenskom dome v Prievoze sa predstavilo 54 recitátorov a dva detské recitačné kolektívy.

Počas víkendových dní od 23. až 24. mája t. r. sa bude konať podujatie, ktorá má už štvorročnú tradíciu. Tohto roku sa festival predĺži na tri dni, so začiatkom už v piatok podvečer. Tí, ktorí sa už zúčastnili Červenokamenskej šermovačky vedia, že čas na hrade sa zastaví a vráti sa o niekoľko storočí naspäť do obdobia stredovekých miest. Vďaka profesionálnym aj amatérskym súborom sa môžu návštevníci nadýchať historickej atmosféry, interaktívne sa zapojiť do hier, zabaviť a oddýchnuť si v príjemnom prostredí Hradu na Červenom kameni.

Pri príležitosti Medzinárodného dňa múzeí sa v sobotu 16. mája uskutoční dnes už tradičné podujatie, Noc múzeí a galérií. Tento raz spoločne v 80 múzeách a galériách celého Slovenska. Piatym ročníkom podujatia sa Slovensko pridá k dvom tisícom európskych múzeí a galérií, ktoré si tak pripomenú svoj sviatok – Medzinárodný deň múzeí. Aj v Bratislave v sobotu 16. mája 2009 sa bude ponocovať a oslavovať. Spolu takmer 100 rôznych sprievodných aktivít možno absolvovať na 30 miestach Bratislavy v 70 expozíciách a výstavách. Tohto roku sa do podujatie zapojilo aj Divadlo Aréna.

Noc múzeí je po roku opäť tu. Uskutoční sa v sobotu dňa 16. mája t. r. v juhovýchodnom krídle hradu. Kurátori a konzervátor múzea Vám okrem iného predstavia predmety, ktoré najnovšie zakúpili pre hrad. Budete si môcť vyskúšať pečatenie voskom, ako aj písanie na písacom stroji z prvej polovice minulého storočia. Dozviete sa o reštaurovaní rokokového salóna alebo ktoré obrazy sme v minulom roku úspešne zreštaurovali.

 Dňa 7. mája t.r. poteší Divadlo Astorka/Korzo´90 milovníkov divadla a uvedie premiéru hry Petra Pavlaca Červená princezná.

Výstava víťazných prác z krajského kola 46. ročníka súťaže neprofesionálnej výtvarnej tvorby je od 5. do 16. mája inštalovaná v Stredisku kultúry Bratislava – Nové Mesto na Vajnorskej ulici.

Mesto Malacky v spolupráci s miestnym centrom kultúry a turistickou informačnou kanceláriou pripravilo na prvý májový deň širokú paletu kultúrnych, zábavných a športových aktivít pre všetky vekové kategórie. Podujatie sa koná pravidelne od roku 2001.

V dňoch 23. apríla až 25. apríla t. r. sa v Slovenskom kultúrnom inštitúte v Ríme uskutočnila výstava, ktorá z Talianska putuje do ďalších 8 európskych miest. Cieľom projektu je šíriť podrobné informácie o stredoeurópskych krajinách V4 prostredníctvom ich regiónov v jednotlivých štátoch EÚ.