Blindfriendly  22. 7. 2018 | Meniny má Magdaléna Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu


 

 

Dňa 19. marca t. r. o 20.00 hod. sa opäť uskutoční Bratislavský Kabaret. Podujatie sa koná každý druhý štvrtok v priestoroch reštaurácie Alžbetka na Mickiewiczovej ulici 1 v Bratislave. Partnerom je okrem iných aj predseda Bratislavského samosprávneho kraja Vladimír Bajan.

 Bratislavský samosprávny kraj a divadlo Ludus organizuje v utorok 17. marca t. r. o 18.00 hod. v Malej sále PKO stretnutie mladých divadelníkov pod názvom Improliga. Na podujatie je vstup voľný.

 V Bratislavskom bábkovom divadle rozhodne poverčiví nie sú. Veď premiéru najnovšieho titulu stanovili na piatok trinásteho marca. Ale kto vie, či odteraz nebudú? Lebo veď avizovaná premiéra, bola na chvíľu vážne ohrozená. Všetko napokon dobre dopadlo.

Premiéra inscenácie v Divadle Aréna, ktorá bola naplánovaná na 18. apríla t.r., sa z technických prekladá na iný termín. Náhradný termín oznámime hneď, ako bude stanovený.

V sobotu 4. apríla t. r. sa v Pezinku na Radničnom námestí uskutoční 5. ročník festivalu Kapustnica. Organizátormi podujatia sú Vino Gallery, Mesto Pezinok a Kultúrne centrum Pezinok.

 Bratislavský samosprávny kraj a Malokarpatské osvetové stredisko zorganizovali dňa 7. marca 2009 v Slovenskom Grobe výberové kolo súťaže neprofesionálnych spevákov populárnej hudby „Malokarpatský slávik“. Do súťaže sa prihlásilo 40 súťažiacich v piatych vekových kategóriách z celého Bratislavského kraja.

 Každoročné, už tradičné DNI ASTORKY v Švandovom divadle v Prahe, ktoré sa uskutočnili v dňoch 6. a 7. marca 2009 boli mimoriadne úspešné. Astorka na nich tentoraz uviedla dve, aj u nás doma úspešné a ocenené inscenácie: Čudné popoludnie Dr. Zvonka Burkeho a hru Romeo a Júlia.

 Prvou inscenáciou, ktorú v tomto roku ponúkne v premiére Bratislavské bábkové divadlo svojim divákom, bude príťažlivý titul Kráska a zviera. Inscenácia je určená najmä pre deti od päť rokov a je režisérsky vedená Pavlom Polákom. Uskutoční sa v piatok 13. marca o 18. 00 hod.

 V dňoch 5. – 7. marca t. r. sa v Švandovom divadle v Prahe, uskutoční už tradičné podujatie s názvom „Dni Astorky Korzo´90“.

 Divadlo Aréna, ktoré je v zriaďovateľskej pôsobnosti BSK, spolu s Divadelným ústavom v Bratislave organizujú 2. marca t.r. o 10.00 hod. tlačovú konferenciu festivalu Nová dráma/New Drama 2009, ktorá sa uskutoční Divadle Aréna na Viedenskej ceste v Bratislave.