Blindfriendly Piatok 10. 4. 2020 | Meniny má Igor Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu


 

 

 V dňoch 10. júna až 14. júna t. r. sa uskutoční festival Sused je najbližšia rodina. Organizátorom festivalu je Bratislavské bábkové divadlo a garantom je Bratislavský samosprávny kraj.

 Dňa 5. mája t. r. o 19. 00 sa na scéne Divadle Ludus uskutoční premiéra hry pod názvom v ELIPSE SPI LEv. Obsah nákupného vozíka nad preponou sa rovná súčtu nákupných vozíkov nad obidvoma odvesnami. Toto i oveľa viac sa dá pochopiť v obchodnom centre, kde v elipse spí lev a neplatia matematické, ani fyzikálne zákony. Na mieste, kde sa všedný deň mení na poéziu, poézia na divadlo a divadlo na všedný deň.

Priestory bývalej jazdiarne hradu Červený Kameň budú 8. mája patriť netradičnému spojeniu módy a vína. Na popoludňajšie sviatočné stretnutie s nádychom histórie i súčasného umenia nazvané móda a víno pozýva Vladimír Bajan, predseda Bratislavského samosprávneho kraja, Združenie Malokarpatská vínna cesta®, SNM - Múzeum Červený Kameň a Malokarpatské osvetové stredisko v Modre.

 V dňoch 11. mája až 16. mája t. r. sa uskutoční festival pod názvom Nová dráma/New Drama 2009. Prebiehať bude v priestoroch Divadla Aréna. Záštitu nad festivalom prevzal aj predseda Bratislavského samosprávneho kraja Vladimír Bajan.

 Dňa 7. mája t. r. sa uskutoční premiéra hry Červená princezná. Autorom predlohy je súčasný slovenský autor Peter Pavlac. Námetom hry je skutočná postava Galiny Brežnevovej a úskalia jej komplikovaného osudu.

Turistická Informačná Kancelária Devínska Nová Ves a centrum pre voľný čas Istra Centrum opäť po roku pripravili pre verejnosť podujatie „SAMOVE HRY – otvorenie turistickej sezóny 2009“. Tretí ročník podujatia sa koná v sobotu 25.4.2009 v popoludňajších hodinách od 13.00 do 19.00 hod. Názov „Samove hry“ symbolizuje prepojenie s miestom, kde sa akcia odohráva – Devínska Nová Ves ako pravdepodobné miesto lokalizácie slávnej Samovej ríše.

 Dňa 23.4.2009 o 10 hod. sa ruší predstavenie pod názvom Dva dni v Chujave.

 Bratislavské bábkové divadlo obohatilo svoj repertoár o novú inscenáciu z programu škôlkohry "O rybárovi a zlatej rybke", ktorej premiéra bola 17. 4. 2009. Režírovala ju Naďa Uličná.

 Divadlo Aréna sa rozhodlo zapojiť do projektu Noc muzeí a galérií. Do májového programu zaradili ešte jedno predstavenie a to hru Perfect days. V sobotu 16. mája t. r. ju máte možnosť vidieť o 24.00 hod.

Bratislavský samosprávny kraj a Malokarpatské múzeum v Pezinku organizujú výstavu na počesť 130. výročia narodenia akademického maliara Gustáva Mallého. Vernisáž sa koná 24. apríla t. r. o 17.00 hodine a výstava potrvá do 1. júna t. r. Kurátorkou výstavy je Mgr. Soňa Wagnerová.