Blindfriendly Utorok 23. 1. 2018 | Meniny má Miloš Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

ODBER NOVINIEK

Zadajte e-mailovú adresu, na ktorú sa budú zasielať novinky.
osobných údajov

KONTAKTY

   

Regionálny rozvoj a EÚ fondy


 

 

 Ochrana kultúrnej a regionálnej identity je priorita Bratislavského samosprávneho kraja (BSK). Na pôde Úradu BSK sa v stredu 13. októbra konal seminár "Vinohrady, vec verejná", ktorého ambíciou bolo formulovanie verejného záujmu a odporúčaní pre ďalší vývoj územia vinohradov v Bratislave a v Podhorskom páse.

Pozývame vás na seminár „Vinohrady, vec verejná“, ktorý sa uskutoční v stredu 13. októbra 2010 od 14:00 hod. v rokovacej sále Úradu BSK na Sabinovskej ul. 16 v Bratislave.

 V rámci implementácie projektu „Vybudovanie a harmonizácia nástrojov ochrany prírody v prihraničnom území.“ (EKO-PLAIN-NET) spolufinancovaného z Programu cezhraničnej spolupráce Maďarská republika – Slovenská republika 2007-2013, spolupracoval Bratislavský samosprávny kraj (BSK) s Národným parkom Fertő Hanság a Západomaďarskou univerzitou v Soproni na ochrane dropa fúzatého a iných vzácnych druhov živočíchov v prihraničnom území.

Dňa 29. júna 2009 bola zverejnená 2. výzva na predkladanie projektov v rámci Programu cezhraničnej spolupráce Maďarská republika – Slovenská republika.

Zástupcovia RRA Senec – Pezinok a Slovenskej živnostenskej komory sa v dňoch 8.6. – 10.6.2010 zúčastnili kontaktného seminára programu Leonardo da Vinci na tému „Nástroje pre zabezpečovanie kvality v odbornom vzdelávaní a príprave“.

Dňa 1. júna 2010 sa v Trenčianskych Tepliciach uskutočnila konferencia pri príležitosti 10. výročia Integrovanej siete regionálnych rozvojových agentúr "10 rokov v regióne, s regiónom a pre región„.

Dňa 21. mája 2010 sa uskutočnil prvý Informačný deň „Pracujeme na spoločných potrebách“, ktorý sa konal v kultúrnom dome Kostolná pri Dunaji.

 Na Úrade Bratislavského samosprávneho kraja sa 18. mája 2010 konalo pracovné stretnutie na tému: Turizmus a voľnočasové aktivity v rámci projektu RECOM SKAT.

Koncom januára sa začína rodiť eko-mapa Bratislavského kraja. Verejnosti bude predstavená na Deň Zeme 22. apríla. Pripravuje ju Ekoporadňa Živica v spolupráci s IKEA Bratislava a Bratislavskými novinami.

Po úspešnom odovzdávaní vedomosti v oblasti regionálneho rozvoja, decentralizácie štátnej správy a využívania prostriedkov z fondov EÚ samosprávou mesta Pazardjik a okresu Pazardjik, Bulharsko zorganizovala Regionálna rozvojová agentúra Senec-Pezinok dňa 15.januára 2010 v rámci projektu „Pazardjik – trvaloudržateľné mesto“ ďalšie stretnutie pod názvom „Malé hospodárske fórum“.