Blindfriendly Štvrtok 2. 4. 2020 | Meniny má Zita Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu


 

 

Každoročne o tomto čase je jeden týždeň zasvätený slovenským knižniciam a jej čitateľom. Sériu podujatí pripravila v dňoch od 23. do 28. marca t. r. Malokarpatská knižnica v Pezinku, ktorá je v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja.

 Bratislavský samosprávny kraj a Malokarpatské osvetové stredisko v Modre usporiadali 22. marca v Slovenskom Grobe krajskú prehliadku detských folklórnych súborov nášho regiónu Vrť sa dievča.

 V dňoch 6. a 7. apríla t. r. sa uskutoční svetová premiéra novej divadelnej hry Jána Nováka pod názvom Tolstoj a peniaze. Naštudovalo ju Divadlo Astorka Korzo´90, ktoré je v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja.

 Herečky z divadla Aréna sa predstavia v – pre ne naozaj netradičných úlohách - ako kvetinárky. Stane sa tak v pondelok 30. marca 2009 popoludní od 15.00 hodiny v kvetinárstve Orchidea na Hlavnom námestí v Bratislave. Anka Šišková a Oľga Belešová sa takto originálne predstavia v rámci propagácie komédie Boh masakra, v ktorej účinkujú.

 Dňa 4. apríla t. r. o 14.30 hod. sa predstavenie Začarované gajdy z technických príčin nebude hrať. Divadlo zvolilo náhradné predstavenie pod názvom Zvonček a bambuľka. Vstupné na predstavenie je 1,99.- Eur.

Mestské kultúrne a informačné centrum v Stupave vyhlasuje pre žiakov II. stupňa základných škôl XIV. ročník literárnej súťaže Príroda je život pre každého.

Dňa 19. marca t. r. o 20.00 hod. sa opäť uskutoční Bratislavský Kabaret. Podujatie sa koná každý druhý štvrtok v priestoroch reštaurácie Alžbetka na Mickiewiczovej ulici 1 v Bratislave. Partnerom je okrem iných aj predseda Bratislavského samosprávneho kraja Vladimír Bajan.

 Bratislavský samosprávny kraj a divadlo Ludus organizuje v utorok 17. marca t. r. o 18.00 hod. v Malej sále PKO stretnutie mladých divadelníkov pod názvom Improliga. Na podujatie je vstup voľný.

 V Bratislavskom bábkovom divadle rozhodne poverčiví nie sú. Veď premiéru najnovšieho titulu stanovili na piatok trinásteho marca. Ale kto vie, či odteraz nebudú? Lebo veď avizovaná premiéra, bola na chvíľu vážne ohrozená. Všetko napokon dobre dopadlo.

Premiéra inscenácie v Divadle Aréna, ktorá bola naplánovaná na 18. apríla t.r., sa z technických prekladá na iný termín. Náhradný termín oznámime hneď, ako bude stanovený.