Blindfriendly Streda 25. 4. 2018 | Meniny má Marek Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

ODBER NOVINIEK

Zadajte e-mailovú adresu, na ktorú sa budú zasielať novinky.
osobných údajov

 

 

V Modre opäť zaznie poézia pri príležitosti okresného kola významnej recitátorskej súťaže Hviezdoslavov Kubín, ktré sa uskutoční 3. júna. podujatie pripravilo Bratislavský samosprávny kraj a Malokarpatské osvetové stredisko v Modre , kde zaznejú prednesy recitátorov z Bratislavy I, II a IV, z Malaciek, Pezinka a Senca.

Divadlo Astorka Korzo´90, ktoré je v zriaďovateľskej pôsobnosti BSK, pozýva anglicky hovoriacich divadelných nadšencov na predstavenie ONE DAY IN EUROPE hrané v anglickom jazyku. ONE DAY je unikátnym divadelným predstavením, kde herci známych európskych divadiel skladajú mozaiku príbehov ľudí počas jedného dňa v rôznych častiach Európy.

Už tradične sa v druhej polovici mája mení srbské mesto SUBOTICA na mesto detí a umelcov, prevažne bábkohercov, ktorí sa tu stretávajú na svojom veľkom divadelnom sviatku. V dňoch od 18. do 25. mája sa v tomto meste uskutočnil v poradí už 15. ročník prestížneho Medzinárodného festivalu bábkových divadiel.

Po tri dni znelo v bratislavskom Spoločenskom dome v Prievoze hovorené slovo. Bratislavský samosprávny kraj a Malokarpatské osvetové stredisko v Modre tu usporiadali ďalší ročník súťažnej prehliadky poézie a prózy Bratislavské metamorfózy 2008.

V piatok 30. mája o 19.30 hod. odznie vo veľkej sále Slovenskej filharmónie Reduta rekviem Panychída za zomrelými počas hladomoru na Ukrajine.

Ďalší z večerov autentického folklóru pre Vás pripravili DK Zrkadlový háj a Bratislavský samosprávny kraj. V piatok 30. mája sa v DK Zrkadlový Háj o 19.00 hod. predstaví obec Hronské Kľačany.

 Rozprávky, obrie bábky, súťaže, tvorivé dielne, sladké odmeny, sprievod Starým Mestom ... to všetko čaká na deti počas osláv ich medzinárodného sviatku. Nezabudnime na najmenších a oslávme spolu Medzinárodný deň detí.

Bratislavské bábkové divadlo v zriaďovateľskej pôsobnosti BSK pripravilo na mesiac jún bohatý kultúrny program, v ktorom sa predstavia rozprávkové bytosti a spoločne s nimi zavítate do rozprávkového sveta...

 10. mája v Modre, v Kultúrnom dome Ľ. Štúra, opäť spievali slávici. 19 spevákov sa predstavilo vo finále obľúbenej súťaže MALOKARPATSKÝ SLÁVIK 2008, ktorú už po jedenásty raz pripravil Bratislavský samosprávny kraj a Malokarpatské osvetové stredisko v Modre.

Dňa 24. mája 2008 sa uskutoční úspešné podujatie Otvorené pivnice na sv. Urbana, ktoré organizuje Združenie Malokarpatská vínna cesta, Bratislavský samosprávny kraj, Trnavský samosprávny kraj a Malokarpatské osvetové stredisko. Záštitu nad podujatím prevzali predseda BSK Vladimír Bajan a predseda TSK Tibor Mikuš.